wtorek, 25 lipiec 2017 11:38

Letnia pielęgnacja stóp

Lirene -  Wygładzający gruboziarnisty peeling do stóp Lirene - Wygładzający gruboziarnisty peeling do stóp

Piękne i zadbane stopy, szczególnie latem pozwalają poczuć się wyjątkowo oraz atrakcyjnie. Niestety często o tym, aby dbać o zdrowy wygląd stóp, przypominamy sobie na krótko przed rozpoczęciem lata lub gdy jest ono w pełni, kiedy przychodzi do ubrania odkrytych butów. Warto pamiętać, że o stopy należy dbać przez cały rok. Wówczas będzie można cieszyć się ich pięknym wyglądem nie tylko latem. Jak dbać o stopy? O tym przeczytasz poniżej.

 

Peeling stóp – podstawa pielęgnacji

Podstawowym zabiegiem, który pozwoli na odsłonięcie gładkiej i pięknej skóry stóp, jest peeling, nazywany również niekiedy scrubem. Do pielęgnacji stóp warto wybierać peelingi gruboziarniste, które będą zawierały w sobie drobinki pumeksu. Takim produktem jest jedna z propozycji marki Lirene – Scrub z wulkanicznym pumeksem, Wygładzający gruboziarnisty peeling do stóp. Produkt ten składa się w 20% z naturalnych mikrogranulek lawy wulkanicznej, która ma odpowiednią siłę ścierania martwego naskórka.

Regularnie wykonywany peeling pozwala na pozbycie się suchej, zrogowaciałej i martwej skóry z powierzchni stóp. Odsłaniając jednocześnie zdrową i gładką skórę. Regularne jego stosowanie pomaga również zapobiegać powstawaniu mocnych zgrubień.

Dodatkowo peeling ten pielęgnuje skórę stóp – nawilża ją i natłuszcza dzięki zawartości masła shea, które jest cenione ze względu na swoje silnie nawilżające właściwości.

W jaki sposób należy wykonywać peeling stóp?

Peeling stóp należy wykonywać raz-dwa razy w tygodniu. Najlepiej wcześniej namoczyć stopy, tak aby skóra była wilgotna. Na skórę należy nałożyć preparat okrężnymi ruchami i masować przez chwilę, po czym dokładnie spłukać wodą. Im dłużej będzie się wykonywało okrężne ruchy, tym dokładniejszy będzie peeling.
Dla uzyskania lepszych efektów w pielęgnacji stóp, warto raz na jakiś czas wykonać kąpiel – namaczać nogi w wodzie z dodatkiem pielęgnujących olejków, a po wszystkich zabiegach nałożyć krem nawilżający. Warto stosować preparaty z tej samej linii kosmetycznej, gdyż będą doskonale się wzajemnie uzupełniały.

Czytany 395 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.