wtorek, 17 grudzień 2019 21:07

Zasady pielęgnacji twarzy

Pielęgnacja twarzy Pielęgnacja twarzy

Każda twarz cechuje się nieco innymi parametrami grubości, kolorytu czy ilości wydzielanego sebum, każda również boryka się z indywidualnymi problemami, takimi jak pękające naczynka, przebarwienia, zmarszczki, trądzik itp. Na szczęście bez względu na rodzaj cery i jej indywidualne potrzeby, jej pielęgnacja jest bardzo zbliżona u każdej osoby!

Wystarczy przestrzegać kilku podstawowych zasad i zawsze wybierać tonik bez alkoholu do wykańczania procesu oczyszczania twarzy.

Po pierwsze – oczyszczanie twarzy i tonik bez alkoholu

Zarówno młodsza, jak i starsza skóra muszą zostać prawidłowo oczyszczone, zanim przystąpi się do dalszych procesów. Na pierwszy ogień idzie zawsze mleczko do demakijażu lub płyn micelarny, które dokładnie usuną łój, brud i kosmetyki kolorowe. Po tym zabiegu trzeba dokończyć oczyszczanie, stosując żel oczyszczający – ma on właściwości głęboko oczyszczające, pozwala usunąć resztki płynu do demakijażu z porów skóry. Na koniec użyty powinien zostać tonik bez alkoholu, dedykowany przede wszystkim skórze przesuszonej i wrażliwej. Jest to płyn zawierający ekstrakty roślinne i witaminy oraz substancje neutralizujące pH skóry. Tonik bez alkoholu jest stosowany w celu ukojenia skóry po procesie oczyszczenia i wykończenia tego zabiegu.

Po drugie – ochrona i odżywienie

Skórę należy chronić przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych, które w naszej szerokości geograficznej zmieniają się z jednej pory roku na drugą. Przed słońcem trzeba chronić ją, używając przed każdym wyjściem kremu do twarzy z filtrami UV. Zimą z kolei skóra narażona jest na wysuszenie, dlatego trzeba ją chronić przed mroźnym powietrzem poprzez nałożenie warstwy kremu o właściwościach lekko natłuszczających – on zabezpieczy skórę przed odparowywaniem z niej wody i utratą wilgoci. Na noc warto zafundować sobie krem odżywczy, który będzie miał wtedy czas zadziałać, nie niepokojony negatywnymi czynnikami zewnętrznymi. Składniki zawarte w kremie na noc zregenerują skórę, głęboko ją nawilżą i sprawią, że rano będzie ona o wiele bardziej wypoczęta, świeża i wygładzona.

Po trzecie – peelingi i maski

Peelingi złuszczające należy stosować raz lub dwa razy w tygodniu, aby oczyścić skórę z martwej wierzchniej warstwy naskórka i odsłonić ten świeży, który lepiej się prezentuje i lepiej wchłania składniki odżywcze. Również raz albo dwa razy na tydzień można wykonać odżywczą maskę, której zadaniem jest jeszcze głębsze nawilżenie i odżywienie, czyli poprawa indywidualnych parametrów skóry, w zależności od jej potrzeb.