poniedziałek, czerwiec 05, 2023
poniedziałek, 08 lipiec 2019 18:05

Sprawdzone sposoby na odmłodzenie skóry

Odmładzanie skóry Odmładzanie skóry

Wiele kobiet chce zatrzymać upływający czas i odmłodzić swoją cerę. Niektóre są przekonane, że jedyny ratunek stanowią drogie zabiegi w salonach medycyny estetycznej.

Na szczęście dzięki unikalnym formułom opracowanym przez ekspertów na rynku pojawiły się bardzo dobrej jakości produkty, np. Vichy Liftactiv serum, które sprawiają, że skóra staje się bardziej jędrna, sprężysta i zauważalnie młodsza. I wcale nie trzeba łapać się za kieszeń, bowiem jak wiadomo – większość rynkowych kosmetyków jest dużo tańszych, aniżeli wizyty u specjalistów.

Co wpływa na starzenie się skóry?

To – czy skóra starzeje się szybciej, czy wolniej, w dużej mierze zależy od naszych genów. Warto jednak pamiętać, że obecnie dostępne środki pozwalają na znaczne zahamowanie upływu czasu. Interesującym kosmetykiem jest Vichy Liftactiv serum, poleca go coraz więcej kobiet. Co w nim takiego wyjątkowego? Produkt ten – jak gwarantuje producent – szybko i skutecznie redukuje 10 oznak starzenia się skóry, przyspiesza też jej regenerację. Zmniejsza zmarszczki (nawet te głębokie), poprawia koloryt, dodaje jędrności, sprężystości i elastyczności oraz niweluje oznaki zmęczenia.

Warto bowiem pamiętać, że często wiotka, starzejąca się cera jest nie tylko wynikiem upływu lat, ale i trybu funkcjonowania na co dzień. Wiele pań żyje w ciągłym biegu, nie ma czasu na odpowiednio długi sen, do tego dochodzi zła dieta, zmęczenie, stres oraz mnóstwo czynników zewnętrznych, które niekorzystnie wpływają na skórę (mróz, wiatr, zimno, kurz, smog itp.). Wtedy właśnie na ratunek przychodzą takie kosmetyki jak Vichy Liftactiv serum.

Regularne stosowanie kosmetyków oraz domowa pielęgnacja

Niektóre z kobiet dziwią się, że stosując różnego rodzaju produkty – te renomowane, polecane, nie widzą efektów bądź są one bardzo słabe. Okazuje się jednak, że kobiety te nie pamiętają o codziennej pielęgnacji twarzy. Stosując bowiem preparaty typu Vichy Liftactiv serum, musimy pamiętać, by nakładać specyfik na oczyszczoną cerę, wtedy jego składniki mogą swobodnie przenikać w głąb skóry i oddziaływać na nią. Istotny jest także bardzo dokładny – codzienny demakijaż. Pozostawione kosmetyki z wydzielanym przez skórę sebum są dla naszej cery istną katastrofą.

Eksperci od skóry polecają, by stosując produkty nadające skórze młodego wyglądu i regenerujące ją, stosować również domowe zabiegi w postaci np. masaży. Warto używać do tego specjalnej szczoteczki bądź kostek lodu owiniętych w ściereczkę czy włożonych do lnianego woreczka. Masaż powinien być wykonywany regularnie – kilka razy w tygodniu. Istotne są także peelingi, które usuną martwy naskórek. Dopiero na tak przygotowaną cerę stosujemy kosmetyki odmładzające, wówczas ich działanie jest dużo silniejsze, a efekty z pewnością bardziej zadowalające.