sobota, czerwiec 15, 2024
czwartek, 12 grudzień 2019 18:57

Polecany balsam do ciała

Balsam do ciała Balsam do ciała

Balsam do ciała jest kosmetykiem, którego można używać praktycznie przez cały rok. Szczególnie istotne jest jednak stosowanie go regularnie w chłodniejszej porze roku, jak jesień i zima, kiedy nagłe zmiany temperatury, warunki pogodowe i dogrzewanie pomieszczeń może szybko spowodować przesuszenie skóry i naruszenie jej ochronnego płaszcza lipidowego.

Jak wybrać balsam do ciała stosownie do swoich potrzeb i jak go używać?

Wpływ balsamu do ciała na skórę

Skóra na naszym ciele chroni nas dzięki warstwie nazywanej płaszczem hydrolipidowym. Może ona bardzo łatwo ulec uszkodzeniu, na skutek chociażby pływania w basenie, mycia nieodpowiednio dobranymi kosmetykami, nadmiernego pocierania skóry podczas jej suszenia po kąpieli, przebywania w suchym, zamkniętym pomieszczeniu czy noszenia grubych ubrań. Skóra ma zdolności samoregenerujące, jednak nawet jeśli jest zdrowa, może zająć to ok. 4 godzin, w trakcie których możliwe jest wystąpienie podrażnień. Dlatego tak istotne jest uzupełnianie ubytków powstających w warstwie hydrolipidowej odpowiednim balsamem. Dzięki regularnemu stosowaniu kosmetyków do ciała, skóra staje się miękka, gładka, odpowiednio nawilżona i odzyskuje właśnie pH.

Jak dobrać odpowiedni balsam do swoich potrzeb?

Szeroki wybór kosmetyków do pielęgnacji ciała pozwala na dopasowanie produktów odpowiednio do swoich potrzeb. W większości przypadków, u osób z normalną, niezbyt wysuszoną skórą, polecany jest balsam do ciała nawilżający, który szybko się wchłania. Ma bowiem lekką konsystencję, dzięki czemu można go stosować nawet kilka razy w ciągu dnia w razie potrzeb, a na pewno po kąpieli czy porannym prysznicu. Głęboko nawilżający balsam do ciała Neutrogena z linii Formuła Norweska (https://neutrogena.com.pl/product/15) to jeden z najpopularniejszych kosmetyków tego typu. Aksamitna, lekka konsystencja doskonale się wchłania, zapewniając odpowiednie nawilżenie skóry nawet do 24 godzin. Może być stosowany zarówno na całe ciało, twarz, jak i ręce, jako uniwersalny produkt zastępujący skutecznie kremy przeznaczone do poszczególnych partii ciała.

W przypadku zauważenie u siebie objawów nadmiernie podrażnionej, wysuszonej skóry, można zastosować balsamy regenerujące, które dostarczają skoncentrowanej dawki odpowiednich składników przywracających gładkość i elastyczność naskórka. Jeśli walczymy ze skórką pomarańczową, pomocne mogą być kosmetyki nieco napinające i wygładzające skórę w partiach, w których ona występuje. Marząc zaś o opaleniźnie, zastąpmy szkodliwe długotrwałe wystawianie się na promienie słoneczne balsamami brązującymi, które nadadzą skórze delikatnego, złotawego kolorytu.