poniedziałek, 05 sierpień 2019 13:11

Jakich kosmetyków powinna używać młoda mama?

Kosmetyki dla mam Kosmetyki dla mam

Kiedy kobieta spodziewa się dziecka, oznacza to, że zbliża się czas wielkich zmian.

Poza tym, że zmienia się ciało, trzeba będzie przeorganizować całe dotychczasowe życie. W trosce o zdrowie maluszka dba się o dietę i o to, by nie przebywać w szkodliwych warunkach. Powinno się też bliżej przyjrzeć półce z kosmetykami. Nie wszystkie są wskazane w okresie ciąży i karmienia piersią.

Młode mamy potrzebują szczególnej pielęgnacji, chodzi nie tylko o dziecko, ale i o nie same. Ich gospodarka hormonalna się zmienia, a to nie jest bez znaczenia dla skóry i podatności na różnego rodzaju podrażnienia.

Co mogą zawierać kosmetyki?

Wiele znanych firm przygotowało specjalne kosmetyki dla mam, bez trudu można je znaleźć w niemal każdej drogerii. Nie znaczy to jednak, że trzeba wszystkie ulubione preparaty wyrzucać. Wszystko zależy od tego, co znajduje się w ich składzie. Być może są na tyle bezpieczne, że wciąż będzie się z nich korzystało. Choć u części kobiet przeszkodą może być to, że drażni je wiele mocniejszych zapachów.

Podczas ciąży i karmienia można sięgać po preparaty, które w swoim składzie mają takie związki jak kwas foliowy, pantenol, gliceryna, kwas hialuronowy, alantoina, witaminy C i E. Za to nie może być w nich wyciągów i olejów sojowych, które działają estrogennie, kofeiny, L-karnityny, syntetycznych antyutleniaczy, triksolan, tetracykliny, czy kwas salicylowy.

Jakie kosmetyki dla mam przydadzą się najbardziej?

Ponieważ potrzeby młodej mamy są nieco inne, sięga się po preparaty, których w kosmetyczce wcześniej nie było. Ze względu na rozciąganie się skóry, konieczne będą kosmetyki, które będą zapobiegać powstawaniu rozstępów. Kosmetyki dla mam to różnego typu kremy i mleczka, które odżywiają i nawilżają skórę, dzieci czemu całkowicie można rozstępów uniknąć. Poza brzuchem zwiększa się też rozmiar piersi, więc wiele mam sięga po krem, który je ujędrni. Mogą być one przygotowane z myślą o smarowaniu brzucha lub na całe ciało.

W trakcie ciąży przepływ krwi jest zaburzony, a w nogach zbierają się płyny ustrojowe. Właśnie dlatego pojawiają się kłopoty z obrzękami i bólem. Najpierw dotyczy to stóp, ale potem obrzęki przesuwają się wyżej, przez co nogi są ciężkie, obolałe i spuchnięte. Kiedy zbliża się termin porodu lub podczas karmienia, bardzo częstym problemem są bolące brodawki sutkowe. Dlatego też warto się zaopatrzyć w specjalną maść, która pomoże pozbyć się tej dolegliwości. Wśród innych kosmetyków, po które sięgają młode mamy to żel do higieny intymnej.

Co z cerą?

Zmiany hormonalne mają wpływ na kondycję cery. W większości staje się ona bardziej promienna, ale jednocześnie łatwiej się przesusza i jest znacznie wrażliwsza. Sięgając po tradycyjne kremy i peelingi, trzeba mieć świadomość, że zawierają szkodliwe dla ciężarnych związki, które były wymienione wcześniej. Przez ich stosowanie na skórze mogą pojawić się przebarwienia. Z tego względu najkorzystniej postawić na przygotowane dla młodych mam specjalne serum do twarzy, które dostarczy skórze tego, co potrzebne, a jednocześnie nie będzie zawierać nic, co powoduje podrażnienia.