czwartek, 29 wrzesień 2016 19:03

Pielęgnacja cery bardzo dojrzałej

Lirene -  Naprawczy krem przeciwzmarszczkowy - RETINOLOWE ODŻYWIENIE 70+ Lirene - Naprawczy krem przeciwzmarszczkowy - RETINOLOWE ODŻYWIENIE 70+

Nasza skóra zmienia się z wiekiem. Już po 20 roku życia zaczynają się w niej procesy starzenia się – skóra traci elastyczność i jędrność. Dlatego tak chętnie sięgamy po kosmetyki nawilżające i te, które mają zahamować procesy starzenia się. Wielu producentów oferuje także kosmetyki, które pobudzają skórę do regeneracji, co powoduje, że zmarszczki, które się pojawiły, zmniejszają się.

Jednak większość kremów tego typu przeznaczonych jest dla cery młodej i dojrzałej, która jeszcze może się regenerować. Zupełnie inaczej sprawa wygląda jeśli chodzi o cerę bardzo dojrzałą, czyli taką u osób w wieku od 60+. Jest to cera wymagająca zupełnie innej pielęgnacji. Produkty do cery bardzo dojrzałej powinny zawierać zupełnie inne składniki niż te do cery młodzieńczej i dojrzałej. Co ciekawe jeszcze kilka lat temu w drogeriach można było spotkać jedynie kilka tego typu produktów, więc wybór był mocno zawężony, przeważnie do uniwersalnych kremów do twarzy.

Obecnie producenci kosmetyków dostrzegają potrzebę produkcji preparatów do pielęgnacji cery bardzo dojrzałej. Dlatego w sklepach można znaleźć kosmetyki w pełni dopasowane do indywidualnych potrzeb. Przykładem kremu dla cery 70+ jest nowość od marki Lirene – krem Retinolowe odżywienie. 

Jest to krem naprawczy o właściwościach przeciwzmarszczkowych. Duża zawartość aktywnego, sferycznego retinolu sprawia, że komórki naskórka są pobudzane do regeneracji. Substancja ta wpływa również korzystnie na funkcje ochronne skóry, przez co jest ona mniej podatna na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Dodatkowo krem jest bogaty w składniki odżywcze, takie jak masło shea, które również wpływa korzystnie na stan bariery lipidowej skóry. Ta bariera jest ważna, dlatego że chroni skórę przed utratą wilgotności. Warto pamiętać, że skóra nawilżona jest jędrniejsza i bardziej elastyczna, wolniej się starzeje i mniej są na niej widoczne oznaki starzenia się. W kremie znajdują się również czynniki wyrównujące koloryt skóry.

Produkt marki Lirene można stosować zarówno na dzień, jak i na noc. Z uwagi na lekką konsystencję sprawdza się również pod makijażem.

Czytany 1127 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.