Polecane artykuły

 • 1
wtorek, 28 kwiecień 2015 16:35

Nowe kostki myjące Dove – nawilżająca alternatywa dla mydła

Jeśli jesteś miłośniczką nawilżającej pielęgnacji skóry, z pewnością wiesz, iż to nasza twarz właśnie narażona jest na najwięcej szkód ze strony czynników zewnętrznych. Podstawą pielęgnacji cery jest jej dokładne oczyszczanie, tonizowanie oraz nawilżanie.

Żyjąc szybko, nieraz nie mamy czasu na zjedzenie w spokoju posiłku, choć jednego w ciągu dnia, nie mówiąc już o dostatecznym czasie na sen czy na pielęgnację skóry właśnie. Nasze błędy w pielęgnacji niestety błyskawicznie zemszczą się na nas za jakiś czas. Można temu jednak zapobiec, stosując kosmetyki łączące w sobie podwójne funkcje – takie, jak na przykład myjąca kostka Dove.

Jej pojawienie się na rynku stworzyło alternatywę dla zwyklych mydeł – na zawsze zmieniło to podejście do codziennej pielęgnacji skóry. Badania przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych udowodniły, że jest ona łagodniejsza od wszystkich wiodących wówczas (lata 70!) na rynku mydeł, nawet tych przeznaczonych do skóry wrażliwej. Dziś kostka Dove zyskała sobie przychylność polskich dermatologów, co najlepiej świadczy o jej wspaniale działającym składzie.

Bez obaw możesz używać jej nowej, ulepszonej formuły do mycia twarzy – co nie do pomyślenia jest w przypadku zwykłego mydła – ono bowiem może spowodować znaczne przesuszenie i podrażnienie skóry. Dermatolodzy podkreślają, iż pielegnacja skóry przy użyciu zwykłego mydła może przyczynić się do znacznego przesuszenia i podrażnienia skóry – zawierają one bowiem w składzie bardzo silne substancje myjące które działają na powierzchnię naskórka dośc agresywnie, jednocześnie wymywając naturalne lipidy. Nowa formuła kostki myjącej Dove zawiera unikalną formułę DEFI – innowacyjną technologię łączącą ultradelikatne składniki myjące oraz lipidy, podobne do tych występujących naturalnie w strukturze skóry.

 

 

Dzięki owej formule, kostka doskonale oczyszcza skórę, jednocześnie pozwalając zredukować wymywanie lipidów z naskórka. Wspomniane cząsteczki lipdowe zapewniają regenerację płaszcza lipidowego skóry. Ze względu na łagodne działanie oraz skuteczne oczyszczanie, polecana jest także do oczyszczania skóry suchej, wrażliwej oraz skłonnej do podrażnień. Czy wiesz, że zawiera ona 1 % kremu, dzięki czemu w trakcie mycia dodatkowo dostarcza ona aktywnych składników zwiekszających nawilżenie skóry? Dzięki temu wzrasta zdolność do zatrzymywania wody w naskórku, a skóra staje się gladsza, bardziej elastyczna oraz pełna blasku.

W sklepach bez problemu znajdziemy kilka rodzajów kostek myjących Dove – osoby z cera naczynkowa czy trądzikową zaopatrzyć mogą się w kostkę Dove Pure & Sensitive, która nie zawiera substancji zapachowych.

Czytany 3402 razy

Artykuły powiązane

 • Zasady pielęgnacji twarzy Zasady pielęgnacji twarzy

  Każda twarz cechuje się nieco innymi parametrami grubości, kolorytu czy ilości wydzielanego sebum, każda również boryka się z indywidualnymi problemami, takimi jak pękające naczynka, przebarwienia, zmarszczki, trądzik itp. Na szczęście bez względu na rodzaj cery i jej indywidualne potrzeby, jej pielęgnacja jest bardzo zbliżona u każdej osoby!

 • Wszystko, co warto wiedzieć o szczoteczkach sonicznych do twarzy Wszystko, co warto wiedzieć o szczoteczkach sonicznych do twarzy

  Szczoteczki soniczne to w ostatnich latach jedno z największych odkryć w kosmetycznym świecie. Rozwój nowych technologii zaowocował ogromną wręcz rewolucją w kwestiach związanych z pielęgnacją i oczyszczaniem skóry naszej twarzy. Największym uznaniem cieszą się soniczne gadżety szwedzkiej marki Foreo.

 • Zastosowanie śluzu ślimaka w kosmetykach Zastosowanie śluzu ślimaka w kosmetykach

  Od lat kremy ze śluzem ślimaka cieszą się niesłabnącym powodzeniem, a kolejne serie dedykowanie Paniom i Panom w różnym wieku, z odmiennymi problemami skórnymi stają się hitami sezonów.

 • Odżywcze oczyszczenie Odżywcze oczyszczenie

  Kiedyś do oczyszczania mieszanej cery polecano spirytus salicylowy i dobrze, że te czasy minęły.

 • Magiczna moc aloesu Magiczna moc aloesu

  Nie od dziś znane i doceniane są kosmetyczne i lecznicze właściwości aloesu.