wtorek, 28 kwiecień 2015 16:35

Nowe kostki myjące Dove – nawilżająca alternatywa dla mydła

Jeśli jesteś miłośniczką nawilżającej pielęgnacji skóry, z pewnością wiesz, iż to nasza twarz właśnie narażona jest na najwięcej szkód ze strony czynników zewnętrznych. Podstawą pielęgnacji cery jest jej dokładne oczyszczanie, tonizowanie oraz nawilżanie.

Żyjąc szybko, nieraz nie mamy czasu na zjedzenie w spokoju posiłku, choć jednego w ciągu dnia, nie mówiąc już o dostatecznym czasie na sen czy na pielęgnację skóry właśnie. Nasze błędy w pielęgnacji niestety błyskawicznie zemszczą się na nas za jakiś czas. Można temu jednak zapobiec, stosując kosmetyki łączące w sobie podwójne funkcje – takie, jak na przykład myjąca kostka Dove.

Jej pojawienie się na rynku stworzyło alternatywę dla zwyklych mydeł – na zawsze zmieniło to podejście do codziennej pielęgnacji skóry. Badania przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych udowodniły, że jest ona łagodniejsza od wszystkich wiodących wówczas (lata 70!) na rynku mydeł, nawet tych przeznaczonych do skóry wrażliwej. Dziś kostka Dove zyskała sobie przychylność polskich dermatologów, co najlepiej świadczy o jej wspaniale działającym składzie.

Bez obaw możesz używać jej nowej, ulepszonej formuły do mycia twarzy – co nie do pomyślenia jest w przypadku zwykłego mydła – ono bowiem może spowodować znaczne przesuszenie i podrażnienie skóry. Dermatolodzy podkreślają, iż pielegnacja skóry przy użyciu zwykłego mydła może przyczynić się do znacznego przesuszenia i podrażnienia skóry – zawierają one bowiem w składzie bardzo silne substancje myjące które działają na powierzchnię naskórka dośc agresywnie, jednocześnie wymywając naturalne lipidy. Nowa formuła kostki myjącej Dove zawiera unikalną formułę DEFI – innowacyjną technologię łączącą ultradelikatne składniki myjące oraz lipidy, podobne do tych występujących naturalnie w strukturze skóry.

 

 

Dzięki owej formule, kostka doskonale oczyszcza skórę, jednocześnie pozwalając zredukować wymywanie lipidów z naskórka. Wspomniane cząsteczki lipdowe zapewniają regenerację płaszcza lipidowego skóry. Ze względu na łagodne działanie oraz skuteczne oczyszczanie, polecana jest także do oczyszczania skóry suchej, wrażliwej oraz skłonnej do podrażnień. Czy wiesz, że zawiera ona 1 % kremu, dzięki czemu w trakcie mycia dodatkowo dostarcza ona aktywnych składników zwiekszających nawilżenie skóry? Dzięki temu wzrasta zdolność do zatrzymywania wody w naskórku, a skóra staje się gladsza, bardziej elastyczna oraz pełna blasku.

W sklepach bez problemu znajdziemy kilka rodzajów kostek myjących Dove – osoby z cera naczynkowa czy trądzikową zaopatrzyć mogą się w kostkę Dove Pure & Sensitive, która nie zawiera substancji zapachowych.

Czytany 3679 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.