wtorek, 15 wrzesień 2015 14:01

Jak nawilżyć skórę po wakacjach?

Lirene Odżywcze Serum SOS Lirene Odżywcze Serum SOS

Przez cały okres wakacyjny nasza skóra nie ma lekko. Jest codziennie narażana na działanie gorąca i klimatyzacji oraz na nagłe zmiany temperatury. Dokładając do tego jeszcze zmianę klimatu, która towarzyszy nam za każdym razem, gdy wyjeżdżamy gdzieś na letni wypoczynek, otrzymujemy suchą, bezbronną i często uszkodzoną skórę.

Co zrobić, bo przywrócić jej odpowiednie nawilżenie i odbudować zdrową barierę lipidową naskórka?

Przesuszenie naskórka jest szczególnie widoczne po lecie, gdy organizm próbuje samodzielnie się zregenerować. Jednak w bardzo rzadkich przypadkach dochodzi do tego samoczynnie. W przypadku osób mieszkających w Polsce jest to w zasadzie niemożliwe, ponieważ zaraz po gorących miesiącach nasza skóra jest znowu wystawiana na ciężką próbę, czyli zimno, wiatr i suche powietrze, które są nieuniknione w jesieni i zimie. Jeżeli chcesz pomóc skórze w szybkiej regeneracji i powrocie do zdrowia, to musisz wspomóc ją z zewnątrz przy pomocy odpowiednik kosmetyków.

Które kosmetyki przywrócą skórze zdrowy wygląd po lecie?
Jesienią i zimą należy skupić się przede wszystkim na dogłębnym nawilżeniu i odżywieniu naskórka. Do tego celu będziemy potrzebować silnego kosmetyku o skoncentrowanym działaniu, jakim jest serum. Proponuję odżywcze serum SOS marki Lirene, które niweluje szorstkość i nadwrażliwość skóry, łagodzi zaczerwienienie, koi uczucie ściągnięcia i dogłębnie nawilża.

 

Lirene Odżywcze Serum SOS

Dlaczego właśnie ten produkt będzie odpowiedni? Serum Lirene ma formę emolientu, która w przeciwieństwie do tradycyjnych kosmetyków nie niszczy pozostałej bariery hydrolipidowej, a wręcz wspomaga jej odbudowę. Regularnie stosowane uzupełnia lipidy międzykomórkowe, odtwarzając właściwości barierowe skóry. Ogranicza utratę i wiąże wodę. Lekko natłuszcza, dzięki czemu skutecznie niweluje szorstkość naskórka. Zawiera szereg nienasyconych kwasów tłuszczowych, które poprawiają miękkość i elastyczność cery. Pozostawia na skórze niewidoczny, ochronny film, który zapobiega ponownemu przesuszeniu naskórka. Jednym słowem, gwarantuje przesuszonej skórze wszystko to, czego teraz potrzebuje.