piątek, kwiecień 12, 2024
wtorek, 08 październik 2019 13:15

Zastosowanie śluzu ślimaka w kosmetykach

Krem ze śluzem ślimaka Krem ze śluzem ślimaka

Od lat kremy ze śluzem ślimaka cieszą się niesłabnącym powodzeniem, a kolejne serie dedykowanie Paniom i Panom w różnym wieku, z odmiennymi problemami skórnymi stają się hitami sezonów.

Przede wszystkim śluz ze ślimaka wspomaga terapię trądziku i leczy rany o różnorodnym podłożu oraz doskonale działa na podrażnioną skórę. Poza tym ujędrnia, wygładza zmarszczki i skutecznie hamuje procesy starzenia.

Właściwości kremów ze śluzem ślimaka

Sam śluz pozyskiwany jest z brunatnego ślimaka ogrodowego (Helix aspersa Muller) i od wieków jest wykorzystywany w leczeniu i pielęgnacji skóry. Pierwszy krem ze śluzem ślimaka pojawił się w sprzedaży w 1995 roku, a nowoczesne produkty są doskonałą bazą dla tego naturalnego i bogatego w substancje odżywcze składnika. Wspomniany ślimak hodowlany pochodzi z Afryki jest dużo większy od polskiego winniczka. Co za tym idzie, jego gruczoły produkują większą ilość dwóch rodzajów śluzu. Mokry widoczny ślad, który ma ciągnącą konsystencję, to limuzyna. Nie ma ona zastosowania w produkcji kosmetyków. W tym procesie wykorzystuje się kryptozynę, która samym ślimakom również służy do regeneracji i zabezpieczania tkanek.

Pielęgnacja i leczenie

W śluzie ślimaka znajduje się szereg substancji, które mają uwodnione działanie pielęgnacyjne oraz lecznicze i to w doskonałych dla człowieka proporcjach. Przede wszystkim są to elastyna, kolagen, kwas glikolowy i alantoina. Poza tą wielką czwórką krem ze śluzem ślimaka obfituje również w przeciwutleniacze, witaminy, oligoelementy, proteiny. Zawiera również naturalne antybiotyki, które doskonale sprawdzają się przy leczeniu infekcji skórnych. Dedykowany krem ze śluzem ślimaka będzie wpływał na aktywność komórek skóry oraz stymulował je do produkcji kolagenu, co niewątpliwie wpłynie na młody wygląd i zwiększenie się poziomu kwasu hialuronowego.

Jaki krem ze śluzem ślimaka wybrać?

Jak widać, działanie kremów ze śluzem ślimaka jest dość szerokie. Dzięki temu doskonale odpowiadają one na różne potrzeby skóry. Efektem jest zdecydowanie szybsza regeneracja a tym samym lepszy wygląd zarówno w głębszych, jak i płytszych warstwach naskórka. Krem ze śluzem ślimaka będzie również doskonałym preparatem przy leczeniu trądziku młodzieńczego, przebarwień, blizn, rozszerzonych naczynek, a także w codziennej pielęgnacji skóry w różnym wieku.

Najlepiej krem ze śluzem ślimaka będzie się sprawdzać w przypadku cery trądzikowej. Pozwala uniknąć zakażeń i nadkażeń bakteryjnych. Kryptozyna ma również właściwości antyoksydacyjne oraz proliferacyjne, co stymuluje procesy odnowy i poprawia strukturę skóry. Warto przy tym pamiętać, że śluz ze ślimaka jest całkowicie naturalny, więc jest bardzo dobrze tolerowany przez alergików.