środa, lipiec 24, 2024
wtorek, 08 październik 2019 16:18

Naturalna pielęgnacja włosów

Naturalne kosmetyki do włosów Naturalne kosmetyki do włosów

Piękne, lśniące i ładnie układające się włosy – o takich marzy każda kobieta. Jednak w wielu przypadkach okazuje się, że coś przeszkadza w uzyskaniu takiego efektu.

Włosy mogą być łamliwe lub przesuszone w wyniku nadmiernego suszenia czy prostowania. Mogą też wypadać w wyniku złej kondycji skóry głowy. Jest też szereg innych problemów, które sprawiają, że włosy tracą swój blask i elastyczność. Dlatego do ich codziennej pielęgnacji warto wybierać produkty, które są bogate w naturalne składniki, które odżywią włosy oraz dodadzą im blasku, a także wpłyną na kondycję skóry głowy.

Łupież – częsty problem wpływający na wygląd włosów

Jednym z problemów związanych ze skórą głowy, z którym boryka się wiele osób, jest łupież. Wygląda on mało estetycznie, a jednocześnie, gdy nic się z nim nie robi, może wpływać znacząco na stan skóry głowy – mogą np. tworzyć się stany zapalne, a od tego krótka droga do wypadania włosów lub osłabienia ich kondycji. Jak zatem radzić sobie z łupieżem? Pomocny może okazać się tutaj dobrej jakości szampon dziegciowy.

Dlaczego akurat szampon z dziegciem? Jest to produkt naturalny pozyskiwany z kory brzozy. Wykazuje on oprócz działania przeciwłupieżowego także właściwości antyseptyczne, przeciwbakteryjne i co ważne również poprawia ukrwienie skóry głowy. To z kolei wpływa na jej lepsze dotlenienie. Skóra zatem lepiej przyjmuje składniki odżywcze zawarte w kosmetykach i staje się dobrze odżywiona. A zadbana skóra głowy ma bardzo duże znaczenie dla zdrowego wyglądu włosów.

Wypadanie włosów – jak sobie radzić z tym problemem?

Kolejna problematyczną kwestią jest wypadanie włosów. Przyczyn tego może być wiele, od złego dotlenienia skóry głowy, po różnego rodzaju choroby, które osłabiają organizm. Wypadanie włosów może pojawić się także po ciąży lub być wynikiem długotrwałej anemii.

Jednak niezależnie od tego, co dokładnie przyczyniło się do wypadania włosów, warto pomocniczo stosować kosmetyki, które wspomogą ich odrastanie i jednocześnie je wzmocnią. Przykładem może być tutaj seria kosmetyków Bania Agafii. Bazuje ona również na naturalnych składnikach i dawnych rosyjskich recepturach. Przykładem produktu z tej serii jest aktywator Wzrostu, który przeznaczony jest do pielęgnacji włosów osłabionych. Kosmetyk ten zawiera w sobie między innymi olej z rokitnika i wyciąg z korzenia łopianu. Wpływa korzystnie na stan skóry głowy, a także znacznie ułatwia rozczesywanie, co powoduje, że w czasie tej czynności wypada mniej włosów.