niedziela, wrzesień 08, 2024
wtorek, 09 luty 2016 16:23

Domowy i ekologiczny krem pod oczy

Zmarszczki pod oczami zdradzają wiek, tryb życia zabierają świeżość spojrzenia i są po prostu mało estetyczne. O wrażliwą i cienką skórę wokół oczu najlepiej zadbać już w młodym wieku. Wzmocnienie struktury włókien zapobiegnie przedwczesnemu wiotczeniu i oddali w czasie powstawanie tzw. kurzych łapek. Najbardziej skuteczny będzie krem pod oczy.

Do pielęgnowania okolic oczu służą różne specyfiki, w tym mleczka do demakijażu (które od razu odżywiają), olejki, płatki z substancjami rewitalizującymi i kremy pod oczy. Niektóre z kosmetyków możemy wykonać w domu własnoręcznie- to propozycja dla osób, które mają nieco czasu i chęci, aby poeksperymentować.

 Domowy krem pod oczy o żelowej konsystencji możemy uzyskać z dostępnych półproduktów- żelu aloesowego, olejku kokosowego, oleju z awokado i witaminy E (konkretnie chodzi tu o zawartość elastycznej kapsułki, która jest sprzedawana w aptece w blistrach). Składniki trzeba dokładnie wymieszać i przechowywać w butelce z ciemnego szkła, najlepiej w lodówce. Naturalne kremy pod oczy mają to do siebie, że lubią się psuć, dlatego właśnie potrzebują niższej temperatury przechowywania. Z kolei ciemne szkło przeciwdziała rozkładowi zawartych w olejkach witamin. Specyfik należy delikatnie nakładać na skórę wokół oczy zwłaszcza w rejonach, które są wyjątkowo wysuszone. Olejek z awokado zawiera bardzo dużą ilość witamin i składników odżywczych potrzebnych skórze do regeneracji.

 Drugim kremem pod oczy, który możemy wykonać same w domu jest krem z kolagenem. Potrzebne do niego składniki to kolagen, żel hialuronowy, olej z awokado, ekstrakt z kocanki, lub bluszczu oraz masło shea. W kremie mogą znaleźć się również dodatki, które akurat uznamy za właściwe (inne olejki, czy hydrolaty z kwiatów). Ze względu na ilość składników, a także ich specyficzną konsystencję, w tym wypadku do połączenia składników niezbędna jest kąpiel wodna. Wykonuje się ją za pomocą naczynia ze szkła hartowanego, lub ceramicznego. Naczynie musimy zanurzyć w gorącej wodzie- najlepiej wykorzystać do tego garnek z wrzątkiem. W pierwszej kolejności należy połączyć ze sobą składniki oleiste, a kwas i kolagen dopiero po ich uprzednim podgrzaniu. Domowy krem pod oczy można również zakonserwować dodając kilka kropel ekologicznego środka podtrzymującego świeżość produktu. Środek konserwujący jest bezpieczny, nie powoduje podrażnień i może być z powodzeniem stosowany na skórę wokół oczu. Naturalne kremy z kolagenem mają jeszcze jeden plus- działają korzystnie również na rzęsy wzmacniając je i odżywiając.

 Jeśli jednak wolisz gotowe produkty o jakości tych naturalnych i domowych, rozejrzyj się w sklepach, np. http://sklep.kosmetykiaa.pl/pol_m_twarz_pielegnacja-okolic-oczu-164.html

 

 

Media