niedziela, maj 26, 2024
poniedziałek, 01 czerwiec 2020 17:52

Czy warto ufać kosmetykom antycellulitowym?

czym są kosmetyki antycellulitowe? czym są kosmetyki antycellulitowe?

Aby wybrać odpowiedni dla Ciebie środek z wielu oferowanych leków antycellulitowych, bardzo ważne jest, aby poradzić sobie z pytaniami:

 

 • czym są kosmetyki antycellulitowe?

 • dzięki czemu jego zastosowanie pozwala osiągnąć wynik?

 • i na jaki efekt można liczyć?

Ważne jest, aby zrozumieć, że kosmetyki antycellulitowe same w sobie nie są panaceum na skórkę pomarańczową. Ale jego zastosowanie jest skuteczne w kompleksie procedur (połączenie kosmetyków antycellulitowych z fitnessem, masażem i dietą) jest bardzo skuteczne. Ponadto kosmetyki antycellulitowe są bardzo przydatne jako środek podtrzymujący po leczeniu cellulitu u specjalistów.

Kosmetyki takie jak peeling antycellulitowy mają na celu poprawę zewnętrznej kondycji skóry. Specjalne substancje czynne, które są częścią kosmetyków antycellulitowych, mogą poprawić koloryt skóry, wygładzić ją, poprawić krążenie krwi i przepływ limfy. Ponadto promują syntezę kolagenu.

 

Zadanie kosmetyków antycellulitowych


Aktywują ruch limfy. Limfa jest bezbarwną cieczą, powoli przepływającą przez układ naczyń włosowatych i niosącą ze sobą produkty rozpadu. Zwiększenie prędkości jej ruchu pozwala na szybsze rozpuszczanie i usuwanie z organizmu złogów, szkodliwych substancji, nadmiaru wody i tłuszczu.
Przyspieszają metabolizm komórkowy. Procesowi temu towarzyszyć będzie również tworzenie kolagenu, który pozwoli wzmocnić tkankę łączną.

Stymulować metabolizm. Umożliwi to raczej opróżnienie komórek tłuszczowych tkanki cellulitowej.

Pobudzać krążenie krwi. Tkanki zaopatrzone w krew są lepiej odżywione i oczyszczone z trucizn, a skóra wygląda na bardziej napiętą i gładką.

 

Aktywne substancje antycellulitowe


Aby zrozumieć, jak peeling może być skuteczny, dokładnie przestudiuj jego skład. Aktywne substancje antycellulitowe są różne. Wiedząc, jaki wpływ ma dany składnik, możesz wybrać właściwy zestaw antycellulitowy.

Ekstrakty z wodorostów zwalczają odkładanie się tłuszczów, złogów i toksyn, zwiększają napięcie i elastyczność skóry.

Inne ekstrakty roślinne:

 • wyciąg z kasztanowca;
 • głóg;
 • bluszcz.


Ekstrakty roślinne to naturalne składniki kosmetyków antycellulitowych, poprawiające mikr okrążenie, tonizujące naczynia krwionośne i wzmacniające metabolizm.

Olejki eteryczne:

 • cyprys,
 • lawenda,
 • jałowiec i inne.


Wnikając głęboko w skórę, olejki eteryczne zapewniają usunięcie nadmiaru płynu z komórek. Skóra jest napięta, staje się bardziej jędrna i gęsta.

Kofeina:

 • kofeina skoncentrowana;
 • ekstrakty roślinne zawierające kofeinę: kawa; kakao; orzech Cola itp.


Kofeina jest katalizatorem wzmacniającym procesy metaboliczne. Niszczy łańcuchy tłuszczowe w tkankach, zapobiega ponownemu odkładaniu się tłuszczu, eliminuje stagnację limfy i przyspiesza jej przepływ.

Witaminy: A, B C E.


Te grupy witamin stymulują produkcję kolagenu, wzmacniają regenerację skóry, dobrze wpływają na naczynia krwionośne.

Lokalnie rozgrzewające substancje:

 • ekstrakty z papryki;
 • kwas nikotynowy.


Substancje te nie wnikają do środka. Stymulują krążenie krwi, lokalnie ogrzewają skórę, przyspieszają proces rozkładu tłuszczu, poprawiają wydalanie toksyn, tonizują skórę.

 

Stosowanie kosmetyków antycellulitowych

 

Kosmetyki antycellulitowe powinny być stosowane codziennie. Najlepiej rano i wieczorem. Najważniejszą rzeczą jest regularność. Kosmetyki antycellulitowe najlepiej nakładać na oczyszczoną peelingiem antycellulitowym i rozgrzaną po kąpieli, prysznicu, saunie, masażu, skórę. W przeciwnym razie Zamknięte pory nie pozwolą aktywnym składnikom antycellulitowym kosmetyków przeniknąć do tkanki podskórnej.


Przed nałożeniem kremu antycellulitowego należy masować obszary problemowe. Następnie nałóż wybrany środek na skórę aktywnymi ruchami od góry do dołu.
Są to ogólne wskazówki. Ważne jest, aby trzymać się instrukcji dołączonej do wybranego kosmetyku. W ten sposób jego zastosowanie przyniesie maksymalne korzyści. Dlatego przed zakupem przeczytaj instrukcję i upewnij się, że proponowana metoda aplikacji odpowiada Ci.

Nawet przy kompleksowym podejściu do leczenia cellulitu efekt nie nastąpi natychmiast. Aby osiągnąć wizualny i trwały pozytywny efekt, potrzebujesz około miesiąca lub dwóch stałej pracy.

Środki przeciw cellulitowi są oferowane w postaci kremów, żeli, balsamów itp. Tylko niektóre aktywne komponenty mogą wymagać specjalnych warunków. Producenci starają się zaoferować najbardziej wygodny w zastosowaniu produkt. Wszystko zależy od twoich osobistych preferencji.