niedziela, czerwiec 23, 2024
piątek, 03 kwiecień 2020 14:00

Sklep z naturalnymi kosmetykami

Kosmetyki naturalne Kosmetyki naturalne
W ostatnich latach świadomość konsumencka w zakresie naturalnej pielęgnacji i jej pozytywnego wpływu na włosy, ciało, czy paznokcie, zdecydowanie wzrosła. Chętniej wybierane są produkty pozbawione szkodliwej chemii, konserwantów, sztucznych barwników oraz substancji zapachowych.

Konsumenci zastępują je kosmetykami ekologicznymi, pochodzącymi ze sprawdzonych źródeł oraz stworzonymi w oparciu o naturalne surowce i poszanowanie środowiska. Co ważne, kosmetyki naturalne nie odbiegają cenowo od tych drogeryjnych, a często są nawet od nich tańsze.

 

Kosmetyki naturalne - co to właściwie znaczy?

Przyglądając się produktom do pielęgnacji ciała w drogerii, można zauważyć przy ich nazwach słowa bio lub eco. Niestety, często skład tychże daleki jest od naturalnego, a dodanie wspomnianych określeń jest celowym zabiegiem marketingowym wielkich koncernów kosmetycznych, mającym na celu skuteczną promocję swoich produktów.

Czego nie może zawierać w pełni naturalny kosmetyk?

  • syntetycznych substancji zapachowych

  • syntetycznych barwników i konserwantów

  • PEG-ów, SLS-ów

  • silikonów

  • oleju mineralnego, parafiny, syntetycznej wazeliny

  • glikolu propylenowego i jego pochodnych

Prawdziwe produkty ekologiczne powinny posiadać odpowiedni certyfikat świadczący o roślinnym pochodzeniu surowców, które zostały użyte w procesie produkcji. Najbardziej popularne organizacje certyfikujące to Eco-Cert, Natrue, czy BDiH. Przed dokonaniem wyboru warto sprawdzić, czy dany kosmetyk zawiera chociażby jeden z nich.

Gdzie kupić kosmetyki naturalne?

Doskonałą opcją jest wybranie sprawdzonego sklepu z naturalnymi kosmetykami, który cieszy się pozytywnymi opiniami użytkowników oraz bogatą ofertą,  umożliwiającą dokonanie kompleksowych zakupów. Począwszy od produktów pielęgnacyjnych, aż po suplementy diety, które są świetnym uzupełnieniem codziennego jadłospisu i stanowią nieocenione wsparcie dla organizmu, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, wzmożonego wysiłku fizycznego lub umysłowego. 

Początek przygody z kosmetykami naturalnymi wiąże się często z lekką dezorientacją, dlatego tak ważne jest by trafić w odpowiednie miejsce, w którym wybór będzie intuicyjny dla każdego, niezależnie od stopnia znajomości rynku. W miejsce, które ceni sobie doskonały kontakt z klientem, a wszystkie informacje dotyczące samych produktów (składy oraz sposób użycia), jak i sposobów dostawy, są napisane w sposób jasny i przejrzysty. 

Media