sobota, czerwiec 15, 2024
poniedziałek, 15 listopad 2021 17:24

Dlaczego kosmetyki naturalne są lepsze od kosmetyków syntetycznych? Oto kilka powodów

Naturalne kosmetyki Naturalne kosmetyki pixabay

Z roku na rok kobiety i mężczyźni korzystają z coraz większej ilości kosmetyków pielęgnujących ciało i włosy. Wynika to z większej świadomości tego, jak ważna jest codzienna pielęgnacja skóry dla zachowania jej zdrowia, młodości i piękna. Istotne jest to jakich kosmetyków używamy w tym celu. W tym artykule przedstawimy zalety kosmetyków naturalnych i ich pozytywny wpływ na nasz wygląd.

Naturalne kosmetyki w ostatnich latach cieszą się ogromną popularnością. Początkowo uważano je za krótkotrwały trend, jednak z roku na rok ich producenci cieszą się coraz większą rzeszą zadowolonych klientów.


Kosmetyki pochodzenia naturalnego, jak sama nazwa wskazuje, zawierają w swoim składzie składniki naturalnie występujące w przyrodzie, takie jak olejki eteryczne, wyciągi z roślin czy bogatą gamę różnych minerałów. W odróżnieniu od kosmetyków syntetycznych, nie zawierają parabenów, silikonów, sztucznych barwników czy glikoli. Z tego powodu są idealnym rozwiązaniem dla alergików, osób z bardzo wrażliwą skórą lub tych które cierpią na atopowe zapalenie skóry ponieważ nie wywołują jej podrażnień.

Kosmetyki naturalne a środowisko

Naturalne kosmetyki są przyjazne środowisku. Nie są testowane na zwierzętach, ani w ich tworzeniu nie stosuje się surowców pochodzenia zwierzęcego. Ich produkcja pochłania dużo mniej energii ponieważ skład tego typu produktów jest prostszy i bardziej naturalny, niż w przypadku tradycyjnych kosmetyków. Składniki często pozyskuje się ręcznie. Ekologiczne są również opakowania, w których umieszcza się takie wyroby. Zamiast wszechobecnego plastiku do pakowania produktów wykorzystuje się szkło, tekturę lub papier. Takie kosmetyki będą idealnym wyborem dla wegan i ludzi, którzy cenią sobie ochronę środowiska.

Zapach kosmetyków naturalnych

Kosmetyki naturalnego pochodzenia są uniwersalne. Ponieważ nie pachną zwykle tak intensywnie jak kosmetyki syntetyczne, mogą być stosowane przez kobiety, mężczyzn i dzieci. Ma to związek z mniejszą ilością stosowania sztucznych składników zapachowych. Produkty te sprawdzą się przy pielęgnacji każdego rodzaju cery: suchej, mieszanej, tłustej czy problematycznej. Jeden produkt często można stosować na różne partie ciała. Przykładowo olejami możemy smarować twarz, ciało oraz stosować je do odżywiania włosów.


Produkty naturalne są skuteczniejsze niż te sztucznego pochodzenia, ponieważ wspomagają procesy zachodzące w naszej skórze i włosach. Naturalne składniki lepiej wnikają w strukturę naszego włosa, w skórę i paznokcie.
Jedynym, pozornym minusem korzystania z tego typu produktów jest ich cena. Jak pokazuje rynek konsumencki naturalne kosmetyki są droższe, niż te tradycyjne. Z drugiej strony ich skuteczność i wydajność sprawiają, że kupowanie ich jest dla nas korzystniejsze. Klienci coraz bardziej cenią sobie jakość kupowanych produktów, a nie ich koszt.

Dla kogo są naturalne kosmetyki? 

Naturalne produkty do pielęgnacji ciała to idealne rozwiązanie dla osób, które dbają na co dzień o swój wygląd i samopoczucie. Korzyści ekologiczne, skuteczność, wydajność oraz sposób ich produkcji i opakowanie zadowolą nawet najbardziej wymagających ludzi.