sobota, luty 24, 2024
wtorek, 26 kwiecień 2022 17:57

Naturalne kosmetyki do ciała - jak je rozpoznać?

Balsam do ciała z bajkaliną Balsam do ciała z bajkaliną unplash

Wchodząc do drogerii czy przeglądając różnorodne oferty internetowe, można dojść do wniosku, że świat oszalał na punkcie naturalnych kosmetyków.

Szukając kosmetyków nietrudno odnaleźć produkty z napisem organic, natural, bio czy eco. Niestety, zdarza się tak, że producenci by zachęcić nas do zakupu, umieszczają na opakowaniach tego typu napisy, a skład kosmetyku pozostawia wiele do życzenia.

Jak rozpoznać prawdziwe, naturalne kosmetyki do ciała? Poznajmy kilka głównych zasad, dzięki którym wybór stanie się prostszy.

Świadomy wybór naturalnych kosmetyków 

Po pierwsze, by mieć pewność że sięgamy po najwyższej klasy naturalne kosmetyki, warto czytać etykiety. Różnicą jest, gdy produkt zawiera jedynie naturalne składniki, a gdy jest kosmetykiem naturalnym. Kosmetyk naturalny to taki, który zawiera w swoim składzie głównie składniki pochodzenia roślinnego, zwierzęcego (bez szkody na zwierzętach) oraz mineralnego. Nie powinniśmy odnaleźć w składzie żadnych substancji syntetycznych (niektóre organizację dopuszczają obecność takich substancji, w maksymalnym stężeniu 5%). 

Po drugie, powinniśmy kupować jedynie produkty z certyfikatami. To one stanowią gwarancję najlepszej jakości oraz zgodności opisu z podanym składem i rzeczywistym działaniem. Im większa liczba certyfikatów, które uzyskał dany kosmetyk naturalny, tym większą możemy mieć pewność co do jego skuteczności działania. 

Bajkalina -  naturalny balsam do ciała zatrzymujący procesy starzenia

Balsam do ciała z bajkaliną na sklep-zdrowia.eu zdobył uznanie i popularność wśród szerokiego grona odbiorców. Zawiera naturalne ekstrakty roślinne oraz olejek grejpfrutowy. Wykazuje dla naszej skóry działanie odżywcze, nawilżające, wygładzanie, a także opóźniające nieuniknione procesy starzenia. Bardzo cennym składnikiem naturalnym jest wyżej wymieniona bajkalina. Jest to silny, naturalny antyoksydant, który pozyskiwany jest z tarczycy bajkalskiej. W medycynie chińskiej drogocenne właściwości tego naturalnego składnika znane są od tysiącleci. W kosmetyce bajkalina przede wszystkim neutralizuje szkodliwy wpływ wolnych rodników oraz wydłuża życie komórek skóry. 

Masło Shea 

Masło shea to jeden z najbardziej popularnych składników, które odnaleźć możemy w naturalnych kosmetykach. Jest olejem, który wydobywa się z afrykańskiego drzewa Masłosz Parka. Powszechnie znane shea ma formę twardego masła w kolorze biało- beżowym. Po ogrzaniu, shea przybiera formę płynnego bardzo tłustego oleju. 

Masło Shea jest idealne do nawilżania suchej skóry. Co więcej, regularnie stosowane łagodzi także podrażnienia. Jest bardzo dobrym wyborem do pielęgnacji każdego typu cery, także z problemami dermatologicznymi. Wykazuję także działanie antybakteryjne oraz przeciwzapalne. Co niezwykle ważne dla każdej kobiety dbającej o wygląd skóry twarzy, masło nie zatyka porów i nie powoduje zaskórników.

Warto korzystać z naturalnych, sprawdzonych kosmetyków, by móc cieszyć się nieskazitelną skórą przez długi czas. Świadomy wybór kosmetyków jest podstawą do odpowiedniej pielęgnacji.