wtorek, 03 grudzień 2019 10:38

Wypadanie włosów – jak sobie z tym radzić?

Przerzedzone i wypadające włosy to coraz częstszy problem, który dotyka nie tylko mężczyzn, ale także kobiety. Jak sobie z tym radzić? W niniejszym artykule zastanowimy się nad sposobami na zatrzymanie łysienia i wzmocnienie naszych włosów.

Najczęstsze przyczyny wypadania włosów

Każdego dnia wypada nam ok. 100 włosów. I nie powinno nas to martwić! Jest to całkowicie normalne, gdyż na ich miejscu wyrastają kolejne. Jeśli jednak mamy wrażenie, że na grzebieniu czy szczotce zostaje zdecydowanie więcej włosów, a ponadto zauważyliśmy, że nasze włosy zaczynają się przerzedzać – nie bagatelizujmy objawów! Wypadanie włosów może mieć różne przyczyny, nie tylko genetyczne.

Łysienie to nie tylko domena mężczyzn. Najczęściej nadmierne wypadanie włosów związane jest z zaburzeniami hormonalnymi i dotyczy w szczególności kobiet, które przeszły menopauzę lub urodziły dziecko. Również zażywanie tabletek antykoncepcyjnych ma ogromny wpływ na gospodarkę hormonalną, a odstawienie leków może być jedną z przyczyn wypadania włosów. Podobnie dzieje się w przypadku chorób tarczycy. Niedoczynność czy nadczynność tarczycy sprawia, że włosy stają się cienkie, łamliwe, suche lub przetłuszczone, może pojawić się także łysienie.

Grunt to zachować umiar

Włosy wypadać mogą także gdy przesadzimy z odchudzaniem i treningami. Organizm jest wówczas osłabiony i niedożywiony, a w diecie brakuje cennych mikroelementów. Przesadnym „dbaniem” o urodę także możemy zrobić sobie krzywdę: zbyt częste farbowanie, prostowanie włosów wysoką temperaturą, tapirowanie, czy stosowanie kosmetyków do stylizacji włosów o bardzo mocnym, podrażniającym składzie – to wszystko ma wpływ na kondycję naszych włosów i skóry głowy! Wniosek? Należy zachować we wszystkim zdrowy umiar i natychmiast reagować, jeśli zauważymy niepokojące objawy!

Skuteczne sposoby na przerzedzone włosy

Jeśli zauważyliśmy, że nasze włosy znacznie się przerzedziły, a do tego stały się delikatne, przesuszone lub bardzo szybko się przetłuszczają – nie zwlekajmy z reakcją! Przyjrzyjmy się naszemu organizmowi, w szczególności diecie. Zadbajmy by była ona bogata w białko, żelazo czy witaminy z grupy B. Zrezygnujmy z mocnych kosmetyków i suszenia włosów suszarką. Podobnie z lokówką i prostownicą – urządzenia te nie pomogą nam w doprowadzaniu włosów do porządku!

Oprócz diety zacznijmy stosować preparaty wzmacniające włosy i ograniczające ich wypadanie, które sprawdzą się nie tylko w przypadku łysienia androgenowego u mężczyzn czy łysienia hormonalnego kobiet, ale także w przypadku włosów zniszczonych stylizacją i zabiegami fryzjerskimi.

Serum na wypadające włosy

Walkę z wypadaniem włosów wygramy szybciej, jeśli oprócz diety i witamin zastosujemy także specjalistyczny preparat na wypadanie włosów. Dobre efekty uzyskamy wmasowując specjalistyczne serum w skórę głowy i nasadę włosów. Najskuteczniejsze preparaty to te stosowane po wszystkich innych zabiegach  - myciu włosów czy nakładaniu odżywki. Tak jak np. Glovis Serum, które dzięki ampułkom jest wygodne w stosowaniu, a jedna ampułka wystarczy na 2-3 aplikacje! Najlepsze efekty uzyskamy aplikując serum na skórę głowy codziennie wieczorem. Kolagen, wyciąg z pokrzywy i ekstrakt z ostrej papryki poprawiają strukturę włosa i wzmacniają je, dzięki czemu włosy stają się mocniejsze. Przede wszystkim jednak zachowajmy spokój i cierpliwość -  nie poddawajmy się w walce o piękne, zadbane włosy!

 

 
Czytany 169 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.