Polecane artykuły

 • 1
wtorek, 17 wrzesień 2019 13:45

Jak zrobić manicure hybrydowy w domu?

Frezarka do paznokci Frezarka do paznokci

Manicure hybrydowy to sposób na idealny wygląd dłoni – paznokcie stają się bardziej estetyczne, lśniące i zadbane, a efekt utrzymuje się aż do trzech tygodni.

Problemem może być czas i pieniądze, jakie trzeba poświęcić na wizytę w specjalistycznym salonie. Jednak łatwo rozwiązać go, wykonując manicure hybrydowy samodzielnie - w domu. Jest on naprawdę prostszy, niż wyobraża sobie to większość osób, dlatego warto spróbować.

Przygotowanie paznokci

O sukcesie domowego manicure decyduje odpowiednie przygotowanie paznokci. Należy rozpocząć je od usunięcia starej hybrydy, jeśli była ona nakładana, nadać im odpowiedni kształt oraz usunąć skórki. Wykonanie wszystkich tych czynności ułatwiają dobre, wielofunkcyjne frezarki do paznokci https://mylaq.pl/frezarki-do-paznokci/ – przede wszystkim, umożliwią one spiłowanie starego lakieru hybrydowego z płytki paznokciowej bez konieczności moczenia jej w acetonie. Pomogą one także wygładzić paznokieć, nadać mu odpowiedni kształt i usunąć skórki bez ich wycinania. Profesjonalna frezarka do paznokci łączy funkcję patyczka czy „kopytka” do usuwania skórek, pilniku i bloku polerskiego, jednocześnie bardzo przyspiesza i ułatwia pracę nad przygotowaniem paznokci.

Nakładanie lakieru

Odpowiednio przygotowaną płytkę paznokciową przeciera się preparatem oczyszczającym, następnie nakłada podkład i utwardza światłem lampy ledowej. Potem paznokieć maluje się pierwszą warstwą lakieru hybrydowego, a następnie – kolejną, jeśli kolor ma być intensywniejszy. Można także zdecydować się na umieszczenie na paznokciu różnych elementów dekoracyjnych. Całość pokrywa się utrwalająco-ochronną warstwą wierzchnią, czyli topem. Osoby, którym zależy na czasie, mogą wybrać oferowane przez niektóre firmy produkty typu „3w1”, gdzie w lakierze zawarta jest baza i top. Końcowy krok polega na starannym nawilżeniu i wypielęgnowaniu skórek oraz zadbaniu o całe dłonie za pomocą odżywczych i nawilżających

Wybór sprzętu i materiałów

Do rozpoczęcia przygody z manicurem hybrydowym w domu potrzebny jest przede wszystkim dobry sprzęt. Frezarki do paznokci oraz lampy LED są dostępne na rynku w dużym wyborze i warto sięgnąć po te możliwie dobrej jakości, od sprawdzonego producenta – posłużą one wówczas na lata. Z lakierami można natomiast poeksperymentować – czasami wśród tańszych produktów trafiają się prawdziwe perełki. Warto także mądrze inwestować w środki do pielęgnacji paznokci i dłoni – manicure hybrydowy tylko wtedy naprawdę zdobi, jeśli połączymy go z intensywną pielęgnacją paznokci. Zakup sprzętu do hybrydowego manicure można potraktować jak inwestycję – po przeanalizowaniu cen zabiegów w profesjonalnych gabinetach można zauważyć, że zwrócą się one bardzo szybko.

Czytany 209 razy

Artykuły powiązane

 • Dlaczego lakiery hybrydowe są tak popularne? Dlaczego lakiery hybrydowe są tak popularne?

  Twoje koleżanki chwalą się nowymi paznokciami, a ty nie rozumiesz co takiego w nich widzą? Przekonują cię, że ich lakiery hybrydowe są lepsze od twoich zwykłych? Namawiają na wypróbowanie manicure hybrydowego, ale nie potrafią cię do tego skutecznie przekonać?

 • Makijaż Geometric New Year Makijaż Geometric New Year

  Tegoroczny Sylwester powitajmy z geometrycznym makijażem na powiekach od Affect Cosmetics. Trend cut crease to nie nowość w makijażu, ale powraca, przeżywając co jakiś czas swój prawdziwy renesans. Jak żaden inny pozwala podkreślić oko, jeżeli poeksperymentujemy z kolorem i kreską.

 • Jak wykonać perfekcyjny makijaż? Jak wykonać perfekcyjny makijaż?

  Zapewne niejednokrotnie zdarzyło Ci się zobaczyć osobę, której makijaż był daleki od perfekcji. Makijaż może zarówno upiększyć naszą twarz, jak i zrobić jej ogromną krzywdę. W dużej mierze jego prawidłowe wykonanie zależy od praktyki, jaką posiadamy w tym zakresie, jak również od dobrania odpowiednich kosmetyków, dzięki którym podkreślimy atuty naszej twarzy, a nie oszpecimy jej.

 • Zdrowe i piękne paznokcie Zdrowe i piękne paznokcie

  Zdrowe i piękne paznokcie oraz zadbane dłonie są wizytówką każdej kobiety. Jesienią i zimą wymagają szczególnej troski, dlatego sięgnij już teraz po swój zestaw must have tej zimy – niezawodny krem ochronny do rąk oraz odbudowujące serum do paznokci!

 • Kolorowe żele do paznokci - najmodniejsze odcienie jesieni Kolorowe żele do paznokci - najmodniejsze odcienie jesieni

  Nadeszła jesień, a wraz z nią długie nastrojowe wieczory - spędzane w domu z książką i kubkiem herbaty, albo w knajpce ze znajomymi przy grzanym winie. Niezależnie od tego, jak planujesz spędzić jesień, powinnaś odpowiednio zadbać o swój manicure.