wtorek, 17 wrzesień 2019 13:45

Jak zrobić manicure hybrydowy w domu?

Frezarka do paznokci Frezarka do paznokci

Manicure hybrydowy to sposób na idealny wygląd dłoni – paznokcie stają się bardziej estetyczne, lśniące i zadbane, a efekt utrzymuje się aż do trzech tygodni.

Problemem może być czas i pieniądze, jakie trzeba poświęcić na wizytę w specjalistycznym salonie. Jednak łatwo rozwiązać go, wykonując manicure hybrydowy samodzielnie - w domu. Jest on naprawdę prostszy, niż wyobraża sobie to większość osób, dlatego warto spróbować.

Przygotowanie paznokci

O sukcesie domowego manicure decyduje odpowiednie przygotowanie paznokci. Należy rozpocząć je od usunięcia starej hybrydy, jeśli była ona nakładana, nadać im odpowiedni kształt oraz usunąć skórki. Wykonanie wszystkich tych czynności ułatwiają dobre, wielofunkcyjne frezarki do paznokci https://mylaq.pl/frezarki-do-paznokci/ – przede wszystkim, umożliwią one spiłowanie starego lakieru hybrydowego z płytki paznokciowej bez konieczności moczenia jej w acetonie. Pomogą one także wygładzić paznokieć, nadać mu odpowiedni kształt i usunąć skórki bez ich wycinania. Profesjonalna frezarka do paznokci łączy funkcję patyczka czy „kopytka” do usuwania skórek, pilniku i bloku polerskiego, jednocześnie bardzo przyspiesza i ułatwia pracę nad przygotowaniem paznokci.

Nakładanie lakieru

Odpowiednio przygotowaną płytkę paznokciową przeciera się preparatem oczyszczającym, następnie nakłada podkład i utwardza światłem lampy ledowej. Potem paznokieć maluje się pierwszą warstwą lakieru hybrydowego, a następnie – kolejną, jeśli kolor ma być intensywniejszy. Można także zdecydować się na umieszczenie na paznokciu różnych elementów dekoracyjnych. Całość pokrywa się utrwalająco-ochronną warstwą wierzchnią, czyli topem. Osoby, którym zależy na czasie, mogą wybrać oferowane przez niektóre firmy produkty typu „3w1”, gdzie w lakierze zawarta jest baza i top. Końcowy krok polega na starannym nawilżeniu i wypielęgnowaniu skórek oraz zadbaniu o całe dłonie za pomocą odżywczych i nawilżających

Wybór sprzętu i materiałów

Do rozpoczęcia przygody z manicurem hybrydowym w domu potrzebny jest przede wszystkim dobry sprzęt. Frezarki do paznokci oraz lampy LED są dostępne na rynku w dużym wyborze i warto sięgnąć po te możliwie dobrej jakości, od sprawdzonego producenta – posłużą one wówczas na lata. Z lakierami można natomiast poeksperymentować – czasami wśród tańszych produktów trafiają się prawdziwe perełki. Warto także mądrze inwestować w środki do pielęgnacji paznokci i dłoni – manicure hybrydowy tylko wtedy naprawdę zdobi, jeśli połączymy go z intensywną pielęgnacją paznokci. Zakup sprzętu do hybrydowego manicure można potraktować jak inwestycję – po przeanalizowaniu cen zabiegów w profesjonalnych gabinetach można zauważyć, że zwrócą się one bardzo szybko.

Czytany 278 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.