środa, czerwiec 12, 2024
czwartek, 17 styczeń 2019 14:54

Dlaczego kobiety pokochały hybrydy?

Manicure hybrydowy to obecnie najpopularniejszy rodzaj manicure wykonywany zarówno w domach jak i w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. Popularne hybrydy zyskują coraz to więcej fanek, a niektóre kobiety, wręcz nie wyobrażają już sobie bez nich swoich paznokci. Skąd wzięła się ich wielka popularność?

Po pierwsze trwałość

Nie da się ukryć, że lakiery hybrydowe zapewniają o wiele bardziej trwały efekt na naszych paznokciach niż lakiery tradycyjne. Standardowo lakier hybrydowy utrzymuje się przez ok. 2 tygodnie. Dobrej jakości lakiery hybrydowe są w stanie wytrzymać na paznokciach nawet miesiąc, jednak po tym czasie odrosty na naszych paznokciach są już znaczne. Dlatego też zaleca się wykonywanie manicure hybrydowego co ok. 2 tygodnie, aby zachować idealny wygląd naszych paznokci.

Hybrydy pozwalają nam wykonywać wszelkie obowiązki domowe bez obawy, że odpryśnie nam lakier. W porównaniu z tradycyjnymi lakierami, mycie naczyń nie stanowi tu problemu, bo lakier hybrydowy jest odporny na detergenty używane w tym celu.

Twarde i zdrowe paznokcie

Mimo iż krążą opinie, że lakiery hybrydowe bardzo negatywnie wpływają na stan płytki paznokcia, nie jest to do końca opinia prawdziwa. Wiele kobiet uważa wręcz, że dzięki hybrydom ich paznokcie są twardsze za sprawą powłoki lakieru hybrydowego, a dzięki temu też mniej podatne na złamania i uszkodzenia. Opinia o szkodliwym wpływie lakierów hybrydowych na stan paznokci, może wynikać też z nieumiejętnego ich ściągania. Należy przywiązywać do tego procesu tak samo dużą uwagę jak do samego malowania paznokci. Nieumiejętne ściągnięci hybryd – tzw. zerwanie ich na siłę, faktycznie może doprowadzić nasze paznokcie do opłakanego wręcz stanu. Prawidłowe zdjęcie lakieru hybrydowego, za pomocą acetonu i specjalnych folii sprawi, że kondycja naszych paznokci będzie bardzo dobra. Dodatkowo warto pamiętać o racjonalnym manicure hybrydowym, tzn. warto robić sobie choć krótkie przerwy pomiędzy kolejnymi stylizacjami. Wówczas należy nałożyć na paznokcie odżywkę wzmacniającą w celu regeneracji płytki.

Prawidłowo wykonany manicure hybrydowy ułatwia życie wielu kobiet w Polsce i na całym świecie. Zadbane paznokcie to przecież wizytówka każdej z nas i w dzisiejszych czasach podstawa dobrego wyglądu. Popularność hybryd związana jest z ich trwałością i niezwykle efektownym wyglądem, dzięki któremu przez długi czas możemy się czuć, jakbyśmy dopiero co wyszły z salonu kosmetycznego. Zadbane paznokcie dodają pewności siebie każdego dnia kobietom, dlatego warto o niech pamiętać.