środa, 15 wrzesień 2021 16:24

Zabiegi medycyny estetycznej na lato – co trzeba wiedzieć?

Velvet Clinic Velvet Clinic

Zastanawiasz się nad podarowaniem swojej skórze wyjątkowego prezentu – zabiegu medycyny estetycznej? Przygotowaliśmy syntetyczny przewodnik, dzięki któremu dowiesz się, jakich efektów możesz się spodziewać i dlaczego takie rozwiązanie cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród młodych, jak i dojrzałych kobiet na całym świecie!

Zabiegi kosmetyczne latem – czy są bezpieczne?

Nie wiesz, czy wykonanie zabiegu na twarz latem to na pewno dobry pomysł? Boisz się o nieestetyczne przebarwienia i podrażnienia? Wbrew obawom, nawet bardzo popularne terapie z wykorzystaniem igieł nie prowadzą do trwałych uszkodzeń skóry, mimo, że są inwazyjne. Używane substancje pomagają rewitalizować wyłącznie wybrane partie ciała i nie oddziałują na okoliczne tkanki.

Jednak nie wolno zapominać, że na bezpieczeństwo podczas zabiegu wpływają także warunki, w jakich jest przeprowadzany . Dlatego należy zadbać o to, aby był wykonywany:

 • w profesjonalnym gabinecie lub klinice, który ma dobrą opinię klientów,
 • przez wyszkoloną osobę, która dysponuje wiedzą zarówno na temat praktykowanych metod, jak i właściwości substancji stosowanych podczas zabiegów oraz przeciwwskazań do wykonywania terapii,
 • za pomocą odpowiedniego sprzętu medycznego, który uzyskał odpowiednie certyfikaty i spełnia wysokie normy,
 • w higienicznych warunkach zgodnych z rygorystycznymi wytycznymi sanepidu.

Jednocześnie należy pamiętać, że nie wolno przeprowadzać takich zabiegów samodzielnie w domu. Nakłuwanie naskórka lub wprowadzanie czegokolwiek w jego warstwy to prosty sposób na to, żeby uszkodzić tkanki i doprowadzić do stanu zapalnego. To z kolei może skończyć się brzydkimi bliznami, martwicą i innymi przykrymi defektami.

Dodatkowo brak odpowiedniego wykształcenia oraz umiejętności może prowadzić do przykrych, a często także nieodwracalnych konsekwencji, takich jak bruzdy i przebarwienia na powierzchni naskórka, które pozostaną na lata.

Nie wolno również zapominać, że w domu nie jest możliwe osiągnięcie takiej sterylności, jak w gabinecie. Przez to łatwo o zakażenia bakteryjne, które mogą doprowadzić do poważnych infekcji groźnych dla całego organizmu.

Zabiegi na twarz – jak długo utrzymują się efekty?

Zdrowa i młoda skóra to marzenie większości kobiet. Nic dziwnego, że chętnie decydują się one na zabiegi kosmetyczne, po których ich cera ma wyglądać lepiej. Warto jednak pamiętać, że zarówno efekty terapii, jak i czas ich trwania zależą od wielu czynników, takich jak:

 • kondycja skóry twarzy – im bardziej zniszczona cera, tym rezultat po zabiegu będzie bardziej zniewalający, jednocześnie trzeba będzie więcej serii, aby utrzymał się przez długi czas,
 • rodzaj zabiegu – im mniej inwazyjny zabieg, tym delikatniejszy efekt, np. rezultaty mezoterapii igłowej utrzymują się przez kilka miesięcy, redukcji zmarszczek mimicznych toksyną botulinową ok. 3 miesięcy, a wypełniania skóry kwasem hialuronowym od 8 do 12 miesięcy. Najdłużej utrzymują się efekty po zabiegach z wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń, np. po Ultraformer III jest to do 2 lat, a po serii termoliftingu INFINI do 3 lat,
 • codzienna pielęgnacja i dieta – dbanie o skórę na co dzień, picie odpowiedniej ilości płynów, unikanie używek i pamiętanie o ochronie przeciwsłonecznej mają bardzo duży wpływ na to, jak wygląda Twoja skóra oraz jak długo utrzymają się efekty zabiegu,
 • częstotliwość zabiegów – jeśli chcesz zmniejszyć ryzyko powrotu dawnego wyglądu cery, musisz przejść całą kurację zgodnie z harmonogramem ustalonym przez lekarza lub kosmetologa. Tylko pełna terapia pomoże uzyskać zadowalające efekty. Bardzo istotne są także zabiegi przypominające, które należy wykonywać wedle zaleceń, aby utrzymać rezultat przez długi czas.

Pamiętaj, że zabiegi kosmetyczne mogą pomóc w walce o zdrową i piękną skórę, ale nie zastąpią codziennego dbania o cerę, co zawsze podkreślają eksperci Velvet Clinic.

Zabiegi estetyczne – przeciwwskazania

Oferta medycyny estetycznej, ze względów bezpieczeństwa, nie jest skierowana do wszystkich. Niestety nie wykonuje się zabiegów u osób, które:

 • są w ciąży lub karmią piersią,
 • zmagają się ze stanami zapalnymi skóry, takimi jak opryszczka lub trądzik,
 • są nadwrażliwe na składniki preparatów stosowanych podczas zabiegów,
 • zmagają się z chorobą nowotworową lub autoimmunologiczną,
 • mają tendencję do powstawania blizn,
 • stosują leki, które mogłyby kolidować z substancjami stosowanymi podczas zabiegu,
 • cierpią na choroby wirusowe, bakteryjne i grzybicze.

Do każdego zabiegu są inne przeciwwskazania, dlatego przed wykonaniem usługi lekarz przeprowadza wywiad, aby wykluczyć potencjalne zagrożenia, które mogłyby wpłynąć negatywnie zarówno na zdrowie pacjenta, jak i efekty terapii.

Pamiętaj, żeby nie ukrywać przed lekarzem swojego stanu zdrowia. Obsługa musi być poinformowana o wszelkich problemach zdrowotnych, aby móc prawidłowo zareagować w razie trudnej sytuacji. Od tego zależy Twoje bezpieczeństwo podczas zabiegu!

Dlaczego warto skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej?

Mimo wielu korzyści, jakie wynikają ze skorzystania z usług lekarzy, wciąż masz wątpliwości, czy warto skorzystać z tego rozwiązania? Nie wiesz, czy ingerowanie w skórę działa i zastanawiasz się, jakie konsekwencje niesie dla pacjenta?

Medycyna estetyczna jest bardzo intensywnie rozwijającą się gałęzią medycyny, czyli dziedziny nauki dbającej przede wszystkim o zdrowie. Nieustannie trwają badania nad udoskonalaniem zarówno urządzeń, jak i technik oraz receptur preparatów wspierających poprawę wyglądu i kondycji skóry. Dzięki temu możliwe jest osiąganie coraz lepszych efektów, które będą długotrwałe, a co więcej w pełni bezpieczne dla pacjenta.

Korzystanie z jej usług może przynieść wiele korzyści dla Twojego wyglądu. Zabiegi:

 • pomagają uzyskać jędrniejszą skórę, na której łatwiej jest stworzyć bardziej efektowny makijaż podkreślający walory twarzy,
 • wspierają utrzymanie właściwego poziomu nawilżenia i odżywienia, a przez to wspomagają także redukcję ryzyka wystąpienia podrażnień i trądziku, które są nie tylko nieestetyczne, ale także często bolesne,
 • pomagają nie tylko zmniejszyć rozszerzone pory na powierzchni skóry, ale także wzmocnić jej funkcje obronne przed czynnikami zewnętrznymi. Latem są one szczególnie niebezpieczne, ponieważ pozostawiają na skórze przykre pamiątki w postaci przebarwień i suchych obszarów.

Jednak to nie wszystkie zalety zabiegów estetycznych. Można zauważyć także wyraźną poprawę samopoczucia i wzrost samooceny. Z jędrniejszą i młodziej wyglądającą cerą poczujesz się bardziej atrakcyjnie i pewnie siebie, co pozwoli Ci osiągać lepsze wyniki nie tylko na polu prywatnym, ale także zawodowym. Zaczniesz przyciągać uwagę innych, którzy nie będą mogli oderwać od Ciebie oczu.

Zabiegi, które oferuje medycyna estetyczna to dobry sposób, aby znów poczuć się atrakcyjnie w swoim ciele. Podaruj sobie odrobinę luksusu, a Twoja skóra z pewnością Ci podziękuje.