sobota, czerwiec 22, 2024
poniedziałek, 09 maj 2022 18:59

Trening z psem - najlepsze metody nauki nowych zachowań.

Fitmin Fitmin Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Trening psa bez wątpienia przyjmuje różne formy. Jest to metoda, która ma nauczyć psa dyscypliny, a także nowych umiejętności. Ponadto poprzez odpowiednio dobrany trening, można także zwalczyć frustrację, czy agresję u psa.

Szkolenie daje też możliwość zapanowania nad czworonogiem i nauczenie go, wykonywania różnych komend. Oczywiście istnieją różne formy takich szkoleń. Należy je odpowiednio dopasować do preferencji psa. W ten sposób z pewnością przyniosą najlepsze korzyści.

Trening z psem - naprowadzanie

Jednym z najpopularniejszych form treningów stosowanych przez właścicieli, jest naprowadzanie. Polega ono na tym, aby zwierzę podążające za smaczkiem, weszło np. na jakiś przedmiot. Jeśli tak się stanie, warto wręczyć psu nagrodę. Co więcej, przysmak, za którym podąża, należy odłożyć możliwie jak najwcześniej z ręki. Pamiętaj też, że musisz zachować pełną koordynację ruchów, aby dać jasno do zrozumienia psu, czego od niego wymagasz. Taka metoda szkolenie doskonale sprawdzi się w sytuacji, gdy chcesz nauczyć psa podążania za ręką.

Kształtowanie - ciekawy sposób na trening z psem

Ta forma treningu będzie świetnym rozwiązaniem w przypadku, gdy chcesz nauczyć czworonoga wielu zachowań. Gdy chcesz nauczyć psa np. okrążenia jakiegoś przedmiotu, powinno się nagradzać go już za samo spojrzenie na ten przedmiot. Im bliżej wykonania danego zadania, tym nagroda powinna być większa. W ten sposób wskażesz właściwy kierunek w wykonywaniu danej czynności Twojemu psu. Trening ten jest doskonałym sposobem na nauczenie pupila wielu zachowań.

Wyłapywanie - trening z psem

Wyłapywanie to świetny sposób na nauczenie psa, siadać na komendę. Chociaż psy większość czynności wykonują spontanicznie, warto je wyłapać i odpowiednie zachowania nagradzać. Nauczenie psa, siadać na komendę nie jest wcale trudne. Wystarczy, że wyłapiesz, kiedy pies usiądzie i w tym momencie powiesz siad i go nagrodzisz. Kilkukrotne powtórzenie takiej komendy pozwoli Ci na nauczenie go siadać na komendę. W sklepie Accdog znajdziesz pyszne smaczki, takie jak; Fitmin, które doskonale sprawdzą się do nagradzania psa. Oprócz tego w ofercie sklepu znajduje się także obroża duraflex, która z kolei będzie świetnym rozwiązaniem na spacerze.

Trening z psem - na co zwrócić uwagę?

Trening z psem jest bardzo ważny. Co więcej, warto zacząć go w momencie pierwszych lat życia. W ten sposób łatwiej będzie psu nauczyć się pewnych umiejętności i zachowań. Najlepszy czas na trening z psem to od około 8 tygodnia życia. Pamiętaj, że aby szkolenie było skuteczne, należy zadbać o nagrody, które zmotywują psa do działania. Co więcej, miejsce, gdzie odbywa się trening, także ma duże znaczenie. Ważne by szczególnie na początku, psa nie rozpraszało otoczenie.

Szkolenie z psem to bardzo ważna metoda nauki nowych umiejętności i zachowań. Warto pamiętać, aby dopasować je odpowiednio do usposobienia psa. Ponadto zwróć uwagę, że trening wymaga wiele cierpliwości od właściciela. Nauka nowych zachowań może być czasochłonna, ale z pewnością przydatna w różnych sytuacjach, dlatego nie należy z nich rezygnować.