środa, maj 29, 2024
poniedziałek, 09 maj 2022 19:07

Dom pod miastem - zaplanuj inwestycję tak, aby nie przepłacać za jego utrzymanie!

Pompa ciepła Bydgoszcz Pompa ciepła Bydgoszcz pixabay

Coraz większa liczba osób decyduje się na zamieszkanie we własnym przestronnym domu pod miastem. Wpływ na te tendencje ma między innymi chęć odpoczynku od wielkomiejskiego zgiełku, a także bardzo wysokie ceny nieruchomości oraz działek w miastach.

Często bowiem ceny domów za metr kwadratowy zmniejszają się na terenach podmiejskich nawet dwukrotnie. Dodatkowo innym korzystnym sposobem na pozyskanie większych oszczędności jest pompa ciepła. Bydgoszcz to miasto, w którym jest to niezwykle popularne. Postaramy więc przyjrzeć się temu bliżej.

Pompa ciepła Bydgoszcz - gdzie sprawdzi się najlepiej?

Decydując się na budowę lub remont domu, warto zastanowić się nad wydajnym systemem ogrzewania, który pozwoli zachować sporo oszczędności podczas sezonu grzewczego. To pozwoli nam znacznie zminimalizować koszty ponoszone na poczet comiesięcznych rachunków oraz zapewni dodatkowe oszczędności. Dlatego też tak dużą popularnością cieszy się wśród inwestorów właśnie pompa ciepła. To doskonałe rozwiązanie w przypadku inwestycji energooszczędnych, które pozwala zarówno ogrzać cały dom jak również podgrzewać wodę użytkową. Do pracy wymaga jedynie energii elektrycznej oraz wybranego źródła energii pochodzącego z gleby, wody lub powietrza. 

Pompa ciepła- na czym dokładnie polega jej działanie?

Pompa ciepła to odpowiedni system grzewczy, który pozyskuje energię ze środowiska naturalnego, a następnie oddaje ją do instalacji centralnego ogrzewania w formie niezwykle wydajnego ciepła. To, co wyróżnia to rozwiązanie na tle innych systemów to to, że jest ono w pełni ekologiczne oraz pozwala pozyskać ponad 70% energii bezpośrednio z natury. W połączeniu z instalacją fotowoltaiczną o odpowiedniej mocy jest to wręcz doskonała inwestycja o niewielkich kosztach eksploatacyjnych. Co więcej, z roku na rok znacznie zmniejszają się koszty zakupu i założenia pompy ciepła, a także mamy możliwość pozyskania dofinansowań. Dzięki temu jest to zakup coraz korzystniejszy i przystępny cenowo dla większości gospodarstw domowych.

Niemniej jednak konieczne jest dopasowanie zapotrzebowania na energię odpowiednio do danego budynku tak jak w przypadku każdego innego systemu grzewczego. Dlatego też warto postawić na oferty sprawdzonych firm, które pozwolą uzyskać najlepszą jakość rezultatów bez utraty wydajności. Kierujmy się więc przede wszystkim dostępnymi opiniami. 

Co jeszcze warto wiedzieć na temat tych systemów?

Pompa ciepła to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich domów niezależnie od rynku, z którego pochodzą. Dzięki temu pozyskamy niezwykle wydajne źródło ciepła bez konieczności pozyskiwania opału oraz kłopotliwej obsługi pieca. To bardzo wygodne i w pełni bezobsługowe rozwiązanie o wielu korzyściach. Szczególnie polecane w przypadku obiektów z instalacjami fotowoltaicznymi gdzie pomoże uzyskać zdecydowanie największe oszczędności. Dlatego też będąc na etapie planowania, budowy lub remontu koniecznie rozważ wybór instalacji wydajnego i funkcjonalnego systemu ogrzewania do swojego domu w formie odpowiednio dobranej pompy ciepła.