sobota, czerwiec 22, 2024
poniedziałek, 21 luty 2022 10:45

Tani w budowie i komfortowy dom dla rodziny z dziećmi! Poznaj 5 sprawdzonych projektów z pracowni Domowe Klimaty

projekty domów projekty domów domoweklimaty.pl

Wybierając projekt domu dla swojej rodziny, warto dopasować go do konkretnych potrzeb i etapu życia. W przypadku małżeństwa z dziećmi idealnie sprawdzą się nieruchomości parterowe lub z poddaszem użytkowym, urządzone w sposób bezpieczny, ze sporym ogrodem i miejscem do odpoczynku oraz zabawy dla maluchów.

W przypadku małych dzieci najlepiej wybrać projekt bez schodów i różnic poziomów, natomiast dla rodziców z dziećmi w wieku nastoletnim, świetnie sprawdzi się nieruchomość z poddaszem użytkowym.

Tani i komfortowy dom rodzinny - najważniejsze cechy

Planując budowę domu dla całej rodziny, warto zastanowić się nad powierzchnią i liczbą kondygnacji. W przypadku rodziców z jednym lub dwójką dzieci, albo też w przypadku małżeństwa planującego dalsze powiększanie rodziny, idealnie sprawdzi się dom parterowy. Dobrym rozwiązaniem jest budowa domu o niewielkiej powierzchni, dochodzącej do 100-150 metrów kwadratowych, ponieważ takie nieruchomości są tańsze w budowie, a jednocześnie komfortowe do życia. Lepiej wybrać projekt zakładający brak różnicy poziomów i brak schodów, a za to obecność sypialni, przestronnej części dziennej i minimum dwóch łazienek.

Można także wybrać dom piętrowy, jednak takie rozwiązanie jest lepsze dla rodziny z dziećmi w wieku nastoletnim. W takim wypadku młodzież ma własne pokoje na innym piętrze niż rodzice, a tym samym większą swobodę. Dodatkowo warto przeczytać artykuł: Jaki dom piętrowy dobrze wpisze się w obecne potrzeby inwestora?

Proponowane projekty domów dla rodziny z dziećmi

Dom dla rodziny z dziećmi powinien łączyć w sobie różne cechy, a więc funkcjonalność, użytkowość, komfort i niską cenę budowy. W ten sposób spełnione zostaną potrzeby całej rodziny. Sprawdź projekty domów na domoweklimaty.pl

4 pory roku

Pierwszy proponowany projekt, czyli 4 pory roku, to dom parterowy o powierzchni użytkowej 124 metrów kwadratowych. W części dziennej znajduje się salon, jadalnia i kuchnia, a w nocnej 4 sypialnie, 2 łazienki i miejsce na wiele szaf. Oznacza to, że w takim domu może swobodnie mieszkać od dwóch do nawet 5 osób, a więc rodzice z trójką z dzieci. Oczywiście zamiast jednej sypialni można stworzyć biuro domowe lub pokój do nauki. Projekt zakłada także garaż dwustanowiskowy, co jest świetnym rozwiązaniem w przypadku rodziny z dziećmi. 

4 pory roku domowe klimaty

 

Adam

Kolejną ciekawą propozycją jest projekt Adam, czyli dom o powierzchni użytkowej 66 metrów. Ta niewielka nieruchomość jest tania w budowie i idealnie sprawdzi się dla rodziców z jednym dzieckiem lub pary, która chce w przyszłości powiększyć rodzinę. W domu jest salon z jadalnią, dwie duże sypialnie i łazienka. Dodatkowo projekt zakłada możliwość stworzenia pięknego ogródka z placem zabaw lub miejscem do odpoczynku. 

adam domowe klimaty

Andromeda

Projekt Andromeda to znacznie większa nieruchomość niż ta poprzednia, ponieważ ma ona 154 metry powierzchni użytkowej. Jest to dom piętrowy, idealny dla większej rodziny. Na parterze znajduje się salon z jadalnią i kuchnia, a także WC i dodatkowe pomieszczenie (może pełnić funkcję pomieszczenia gospodarczego, sypialni dla gości, bawialni). Na piętrze są trzy sypialnie (w tym jedna z garderobą) oraz dwie duże łazienki. 

andromeda domowe klimaty

Alt 7

Projekt domy Alt 14 to nieruchomość o powierzchni użytkowej 133 metrów. Trzy sypialnie i dwie łazienki to odpowiednia ilość dla rodziny z jednym lub dwojgiem dzieci. Do tego dochodzi salon, jadalnia, kuchnia i garaż dwustanowiskowy. 

alt 7 domowe klimaty

Azyl II

Azyl II to elegancka nieruchomość o powierzchni 90 metrów kwadratowych, jednak projekt zakłada dodatkowo możliwość aranżacji strychu (o powierzchni 26 metrów, a więc idealnej dla dorosłego dziecka). Na parterze znajduje się salon, jadalnia i kuchnia, a także dwie sypialnie i łazienka. Piękny ganek i możliwość stworzenia eleganckiej przestrzeni przed domem to dodatkowe zalety projektu. 

azyl II domowe klimaty