sobota, czerwiec 22, 2024
poniedziałek, 21 luty 2022 18:27

Odtrucie alkoholowe Kraków to skuteczny i najlepszy sposób na dostarczenie do organizmu brakujących witamin i makroelementów

odtrucie alkoholowe Kraków odtrucie alkoholowe Kraków pixabay

Odtruwanie alkoholowe jest obecnie powszechnie stosowane w kompleksowej terapii choroby alkoholowe.

Alkoholizm to złożona choroba, która powoduje głębokie uzależnienie od substancji psychoaktywnej znajdującej się w alkoholu. Uzależnia się umysł oraz ciało, a osoba uzależniona traci kontrolę nad ilością spożywanego alkoholu. Niestety, alkoholizm zwykle dotyka nie tylko samą osobę uzależnioną, ale również jego najbliższych – rodzinę, przyjaciół. Dlatego tak ważne jest to, by alkoholik zrozumiał, że ma problem i podjął leczenie swojego uzależnienia.

Dla kogo polecane jest odtrucie alkoholowe Kraków?

Odtruwanie alkoholowe Kraków jest idealnym rozwiązaniem przede wszystkim dla osób, które uzależnione są od alkoholu i chcą rozpocząć leczenie swojej choroby. Długotrwałe ciągi alkoholowe powodują silne uzależnienie od napojów wyskokowych, a próby samodzielnego odstawienia alkoholu najczęściej kończą się wystąpieniem Alkoholowego Zespołu Abstynencyjnego, tak zwanego AZA. Zespół Abstynencyjny jest to szereg występujących objawów, które uzależniony organizm wywołuje, by bronić się przez brakiem dostarczania alkoholu. Ujmując prościej – alkoholik po odstawieniu alkoholu czuje się na tyle fatalnie, że woli się znów napić, by objawy ustąpiły, niż pozostać w trzeźwości. Do najczęściej pojawiających się objawów AZA możemy zaliczyć: silne bóle głowy, bóle brzucha, biegunki, drgawki, majaki, bezsenność, rozdrażnienie oraz agresja w przypadkowych momentach dnia. Odtruwanie alkoholowe przeprowadzone w profesjonalnym gabinecie, takim jak nasza placówka https://odtruwaniekrakow.pl/ pozwala nie tylko na uniknięcie objawów AZA, ale również na uzupełnienie niedoborów elektrolitów, witamin oraz minerałów, które zostały wypłukane wskutek długotrwałego spożywania. Prowadzi to do szybkiego odzyskania sił witalnym oraz równowagi ciała i umysłu pacjenta, dzięki czemu może on z powodzeniem rozpocząć dalsze etapy leczenia swojej choroby.

Odtruwanie alkoholowe można zastosować również w przypadku, gdy dojdzie do zatrucia alkoholowego spowodowanego jednorazowym jego nadużyciem. Wówczas pacjent liczy na szybkie pozbycie się objawów kaca, po to by jeszcze tego samego dnia móc wrócić do swoich codziennych zajęć.

Na czym polega odtruwanie alkoholowe Kraków?

Odtruwanie alkoholowe polega na podaniu pacjentowi substancji niezbędnych do bezpiecznego i sprawnego wypłukania toksyn alkoholowych z organizmu oraz leków, które pozwolą na łagodne przejście pojawiających się objawów Zespołu Abstynencyjnego. Pacjentowi w trakcie odtruwania podawane są między innymi:

 • sól fizjologiczna oraz glukoza;
 • witaminy z grupy B i witamina C;
 • makro oraz mikroelementy;
 • elektrolity;
 • witaminy i minerały;
 • leki przeciwbólowe;
 • leki uspokajające oraz nasenne;
 • leki przeciwpadaczkowe;
 • leki przeciwgorączkowe;
 • leki regenerujące wątrobę;
 • leki obniżające ciśnienie krwi.

Warto wspomnieć, że skład kroplówek podawanych pacjentowi ostatecznie dobierany jest na podstawie potrzeb jego organizmu, a więc każdy z pacjentów, który zgłosi się do naszego gabinetu otrzymuje indywidualnie skomponowaną mieszankę.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze gabinetu specjalizującego się w odtruwaniu?

Wybór gabinetu, w którym przeprowadzimy odtruwanie alkoholowe nie pozostaje bez znaczenia. Obecnie powstaje coraz więcej placówek, które zajmują się detoksem alkoholowym. Niestety, zdarza się również, że część z nich to nieprofesjonalne miejsca, które mogą wywołać więcej szkód niż pożytku pacjentowi.

Dlatego tak ważne jest, by przed podjęciem decyzji o wyborze gabinetu, sprawdzić miejsce, na które chcemy się zdecydować. Najważniejsze, by sprawdzić czy placówka, która oferuje odtruwanie alkoholowe zatrudnia dyplomowanych specjalistów oraz czy korzysta z oryginalnych leków i substancji wspomagających. Bardzo ważna jest czystość takiego miejsca, gdyż określa ona poziom bezpieczeństwa – im w gabinecie czyściej, tym większe bezpieczeństwo w trakcie zabiegu. Kolejną ważną kwestią są opinie innych pacjentów oraz sukcesy, którymi może pochwalić się placówka. Zdanie osób, które korzystały już wcześniej z usług danego miejsca, są ważnym wyznacznikiem do wyboru placówki.

Gdzie zgłosić się na odtruwanie alkoholowe w Krakowie?

Bezpiecznemu oraz skutecznemu odtruwaniu alkoholowemu w Krakowie poddasz się w naszym specjalistycznym gabinecie https://odtruwaniekrakow.pl/. Nasza placówka oferuje tylko najwyższej jakości leki oraz substancje odżywcze podawane w kroplówkach. Zabieg przeprowadzany jest pod okiem doświadczonych specjalistów, którzy w trakcie trwania odtruwania monitorują najważniejsze funkcje życiowe pacjenta i w razie potrzeby niezwłocznie reagują. 

Wieloletnie doświadczenie pozwala nam na większe zrozumienie osób uzależnionych od alkoholu. Wiemy jak ważny bywa pierwszy krok w prośbie o pomoc w leczeniu swojego schorzenia, dlatego wszyscy nasi pracownicy wykazują się dużą dozą empatii oraz zrozumienia. Nikt nie ocenia pacjenta, wiemy, że alkoholizm to poważna choroba i zdajemy sobie sprawę z tego, że nasza pomoc może okazać się nieoceniona w podjęciu dalszego leczenia. Stawiamy na przyjazną atmosferę, poczucie bezpieczeństwa oraz pełną dyskrecję.

Kompleksowe odtruwanie alkoholowe – przebieg

Wielu pacjentów na wątpliwości w kwestii podjęcia decyzji o detoksie. Ile trwa? Jak dokładnie wygląda? Czy boli lub jest nieprzyjemny?

W pierwszej kolejności pacjent zostaje diagnozowany pod względem stopnia zatrucia toksynami oraz badany jest jego ogólny stan zdrowia. Jeżeli nie ma żadnych przeciwwskazań do przeprowadzeniu detoksu, ustalane zostają odpowiednie dawki leków oraz substancji odżywczych, które następnie w formie kroplówek dożylnych są podawane pacjentowi. W zależności od stopnia zaawansowania uzależnienia oraz zatrucia toksynami podaje się od jednej do kilku kroplówek.

W trakcie odtruwania pacjent pozostaje pod stałą opieką lekarską, monitorowane są jego najważniejsze funkcje życiowe oraz jest pilnowany, by w razie pojawienia się objawów odstawienia alkoholu, zareagować odpowiednio szybko podając doraźnie leki.

Odtrucie alkoholowe Kraków – efekty

Odtruwanie alkoholowe przeprowadzone pod okiem specjalistów ma na celu wypłukanie toksyn alkoholowych nagromadzonych w organizmie oraz zniwelowanie pojawiających się objawów AZA.

Osoby uzależnione, które zgłaszają się na odtruwanie liczą na szybki efekt oraz powrót sił witalnych, by móc podjąć dalszą walkę z alkoholizmem. Prawidłowo przeprowadzony detoks pozwala na obie te rzeczy. Pacjent zostaje oczyszczony z wszelkich toksyn alkoholowych, zostaje mu przywrócona równowaga gospodarki wodnej oraz elektrolitowej, uzupełniane są wszelkie niedobory witamin i minerałów. Równocześnie zostają podawane leki, które pozbywają się przykrych objawów nagłego odstawienia alkoholu. 

W efekcie organizm pozbywa się trujących substancji, zostaje przywrócona równowaga oraz siły fizyczne, ale również psychiczne. Nowy zastrzyk energii pozwala na skuteczne podjęcie dalszego leczenia, a głód alkoholowy znacząco się zmniejsza. Warto wspomnieć, że samo odtruwanie trwa zazwyczaj kilka godzin, jednak, by ciało w pełni się zregenerowało potrzeba zazwyczaj kilka dni.