niedziela, kwiecień 21, 2024
sobota, 01 lipiec 2023 13:08

Soczewki optyczne – komfort i jakość Twojego wzroku

Pracownie Optyczne Pracownie Optyczne mat.prasowe

Coraz więcej osób, którym towarzyszą różnego rodzaju wady wzroku, decyduje się na soczewki optyczne. Głównym powodem, który stoi za decyzją, jest kwestia wizualna, gdyż nie są one na ogół widoczne i nie wpływają znacząco na prezencję. Jednakże, w czym dokładnie tkwi sukces soczewek optycznych?

 

Rodzaje soczewek optycznych

Soczewki optyczne dzielą się na różne rodzaje – co zazwyczaj nie wydaje się być tak oczywiste. Różnią się one przede wszystkim ze względu na ich przeznaczenie. W tym przypadku najczęściej spotkać się można z następującymi głównymi gatunkami:

  • soczewki sferyczne,

  • soczewki toryczne,

  • soczewki progresywne (multifokalne).

Spośród nich najczęściej wybierane są te pierwsze, przede wszystkim ze względu na ich wysoką funkcjonalność oraz zakres działania. Stosuje się je zarówno przy okazji krótkowzroczności jak i nadwzroczności. Natomiast, jeśli chodzi o soczewki toryczne, ich głównym konsumentem są osoby cierpiące na astygmatyzm. Przy okazji korygują również wady dalekowzroczności i krótkowzroczności. W kwestii soczewek progresywnych, ich głównymi odbiorcami są osoby, które tracą zdolność do akomodacji oka – starczowzroczność.

soczewki

Jak zakładać i zdejmować soczewki

Najczęstszą obawą przed zdecydowaniem się na soczewki jest kwestia ich zakładania oraz zdejmowania. Jest to temat, przez który najwięcej osób finalnie nich rezygnuje. Jednakże, czy na pewno jest ku temu powód? Najczęściej strach ten spowodowany jest zbyt małą wiedzą na ten temat.

Zakładanie soczewki optycznej

W trakcie zakładania należy najpierw odciągnąć jednym palcem powiekę do góry, a następnie położyć soczewkę na rogówce. Po nałożeniu jej należy mrugnąć. Wtedy soczewka ułoży się sama.

Zdejmowanie soczewki optycznej

Natomiast w kwestii zdejmowania wygląda to następująco. Na początku należy odciągnąć dolną powiekę do dołu. Potem powinno się ostrożnie dotknąć krawędź soczewki palcem oraz zsunąć ją do dolnej części oka. Następnie należy złapać ją z kciukiem i delikatnie wyciągnąć.

Profesjonalne szkolenie z zakładania i zdejmowania soczewek

Z racji, że temat ten często powoduje dużo niepewności, z pomocą wychodzą Pracownie Optyczne. Oferują one w swoich optykach szkolenie z tego, jak zakładać soczewki oraz jak je zdejmować. Prowadzone są one przez ekspertów, którzy znajdują się w salonie.

Soczewki optyczne to idealne rozwiązanie dla osób, które przede wszystkim nie czują się dobrze w okularach oraz zależy im na nie zmienianiu swojego wyglądu. Odwiedź salon optyczny i sprawdź, czy soczewki okażą się idealnym rozwiązaniem również dla Ciebie!