niedziela, kwiecień 21, 2024
poniedziałek, 26 wrzesień 2022 17:45

Ślub za granicą? Wybierz Grecję

Ślub w Grecji Ślub w Grecji adobestock

Dzień ślubu jest dla wielu osób najważniejszym wydarzeniem w życiu, dlatego ogromną wagę przykładają do jego organizacji oraz wymyślenia konceptu całej uroczystości i przyjęcia. Marzysz o ślubie nietuzinkowym? A co powiesz na ślub za granicą?

Grecja - miejsce na Twój ślub

Śluby za granicą to coraz bardziej popularna forma zawierania związków małżeńskich. Niezapomniana chwila, rozpoczynająca na dobre wspólne życie, może odbyć się w otoczeniu pięknych gór, gorącego słońca i błękitnego morza. Jednym z najpopularniejszych kierunków, które wybierają pary młode jest Grecja. Czym urzeka? Co ma do zaoferowania?

Grecja to nie tylko część kontynentalna, ale głównie liczne wyspy, które rozsiane po morzach Śródziemnym, Egejskim, Jońskim i Kreteńskim otaczają Stary Kontynent. W Grecji znajdziemy ponad 2500 wysp, z czego najpopularniejsze to Kreta, Santorini, Rodos, Zakynthos, Korfu, czy Mykonos. Każda z nich obfituje w malownicze pejzaże, lazurową wodę, gorące słońce i uroczą architekturę.

Jaka data jest najlepsza?

Chcąc zorganizować wymarzoną ceremonię ślubną warto wziąć pod uwagę nie tylko malownicze kościółki z malowanymi na błękitny kolor kopułami czy małe kapliczki na szczytach gór, ale także nieziemskie plaże. To właśnie one są najpopularniejszym miejscem na zawieranie ślubów (głównie cywilnych). Kraina mitologicznych bogów jest miejscem, w którym czuć powiew historii, ale także powiew cudownego ciepłego wiatru i gorące słońce na bezchmurnym niebie. Grecja jest tą krainą, która obfituje w słoneczne dni - średnio jest ich niemal 250 w całym roku kalendarzowym. To doskonałe miejsce na organizację swojego ślubu. Temperatura, nawet przed lub po sezonie, jest bardzo przystępna, dlatego rozważając datę ślubu możesz myśleć o przedziale czasowym od kwietnia nawet do listopada.

Jak to dopiąć na ostatni guzik?

Marzenia marzeniami, a rzeczywistość nieco Cię przeraża? Nic bardziej mylnego. Choć organizacja dnia ślubu w Grecji może być przez wielu uznana za karkołomną, wszak wiele osób zastanawia się, jak zorganizować na odległość tak ważny dzień, jak wszystkiego dopilnować i sprawdzić, to możesz mieć od tego profesjonalistów - doświadczonych wedding planerów, którzy zorganizują wszystko dla Ciebie. Ślub w Grecji to bardzo popularny plan ostatnimi czasy, dlatego istnieją firmy, które chętnie Cię wyręczą i przygotują tak, aby ten dzień był prawdziwym spełnieniem Twoich marzeń.

Czy nas na to stać?

Jeżeli zawsze marzył Ci się inny ślub, bez hucznego polskiego wesela, bez dalszych kuzynów u boku, bez przaśnej muzyki, zdecyduj się na ślub w Grecji. Jeśli obawiasz się o fundusze, pomyśl, że tak naprawdę wystarczy dobry obiad po ceremonii w gronie najbliższych osób, pyszne wino z lokalnej winnicy, najlepsze greckie jedzenie, muzyka, którą w Grecji słychać na każdym kroku i... czego chcieć więcej? Finansowa strona ślubów w Grecji bardzo często jest porównywana do ślubu i wesela w Polsce. Wszystko zależy od liczby Waszych gości. Pamiętaj, że od razu możecie zostać na Waszą poślubną podróż i zwiedzać i eksplorować okoliczne zabytki, to też jest oszczędność, bowiem za bilety lotnicze płacisz tylko raz.

Oczywiście, jeśli Twój budżet jest nieograniczony, możesz równie dobrze zorganizować wielkie wesele z bliższą i dalszą rodziną na pokładzie. Również takie przedsięwzięcia są możliwe do zrealizowania i z pewnością staną się niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich weselników.

Ceremonia na greckiej plaży to scenariusz, o jakim marzy wiele par. Jedni zapraszają wyłącznie najbliższe osoby - rodziców, rodzeństwo, świadków, inni decydują się na swój grecki ślub wyłącznie w towarzystwie świadków, jeszcze inny organizują prawdziwe huczne greckie wesele! Każdy plan jest dobry, jeśli jest zgodny z Twoim życzeniem. Romantyczna plaża, zachód słońca są idealnym kadrem na doskonałe poślubne zdjęcia, dlatego warto zadbać o wykorzystanie miejsca i chwili w stu procentach. Jeśli jesteś typem romantyka, to z pewnością docenisz piękne otoczenie, malownicze pejzaże, piękne morze i przestronne plaże. Nic więcej do szczęścia nie trzeba.