niedziela, kwiecień 14, 2024
poniedziałek, 26 wrzesień 2022 11:03

Rodzinny wyjazd? Sprawdź atrakcje Małopolski!

hotel z basenem dla dzieci hotel z basenem dla dzieci pexels

Urlop z rodziną jest często planowany przez wiele dni, aby nie tylko wypocząć, ale również, aby zmieścić się w budżecie. Zanim rozpocznie się poszukiwania najlepszego hotelu, miejsc do zwiedzania i atrakcji, warto zdecydować się na jedną, konkretną destynację.

Zarówno dzieci, jak i dorośli oczekują z dużą ekscytacją na kilka dni odpoczynku od codziennej rutyny. Zazwyczaj terminy wyjazdów z dziećmi zbiegają się z feriami czy świętami. Ferie jednak w różnych województwach mają odmienne terminy. Dlatego warto zweryfikować, kiedy w danym miejscu nie będzie wielkich tłumów. Małopolska jako obszar geograficzny jest pełna atrakcji: historycznych, przyrodniczych czy kulturowych. Warto wybrać to właśnie miejsce jako destynację wyjazdu i znaleźć przyjemny hotel z basenem dla dzieci w okolicy popularnych miejsc turystycznych.

Piękny, stary Kraków - czyli weekend w mieście

Jedną z najpopularniejszych atrakcji Małopolski jest Kraków. To piękne historyczne miasto, które słynie nie tylko z zabytków, ale również z atrakcyjnych hoteli o wysokim standardzie oraz z pysznego jedzenia. Aby w pełni wykorzystać czas na urlopie z rodziną warto wybrać hotel z basenem dla dzieci. W przypadku zmęczenia zwiedzaniem lub brzydkiej pogody można spędzić całe popołudnie wewnątrz i cieszyć się błogim relaksem. W Krakowie warto zwiedzić Wawel, Sukiennice, pospacerować po Starym Rynku, ale można odwiedzić również liczne muzea czy zwiedzić Jamę Smoka Wawelskiego. 

Zakopane - dla zapalonych narciarzy i fanów basenów termalnych

Kolejną atrakcją jest zimowa stolica Polski, czyli Zakopane. Piękne miasto w Tatrach, które słynie z gościnności i pięknych widoków. W okolicy Zakopanego, jak i w samym mieście można łatwo znaleźć hotel z basenem dla dzieci, a część akwenów będzie czerpać wodę termalną i pozostaną zawsze ciepłe. W Zakopanem i w okolicach można jeździć na sankach i nartach, skosztować góralskich przysmaków, a w okresie zimowym zorganizować kulig zakończony ogniskiem. Dzieci będą zawsze zadowolone z takiego rozwiązania. 

Krynica, Muszyna i Piwniczna - pyszna woda mineralna i zdrowy mikroklimat

Beskid Sądecki i najpopularniejsze miasta uzdrowiskowe słyną z wód mineralnych, oferty uzdrowiskowej i atrakcji turystycznych. Można zwiedzić cały szlak architektury drewnianej lub zatrzymywać się w pijalniach wód i kosztować napojów z najlepszych ujęć. W Muszynie czy Krynicy w okresie letnim zachwycą kompozycje z kwiatów, ogrody czy małe, kameralne rynki w centrum. Wszystkie te atrakcje co roku przyciągają rzesze turystów, dlatego dobry hotel z basenem dla dzieci trzeba rezerwować odpowiednio wcześnie. 

Kopalnia soli w Wieliczce - jak głęboko można zejść pod ziemię?

Nieopodal Krakowa znajduje się perełka turystyczna, jaką jest kopalnia soli w Wieliczce. Specjalnymi windami zjeżdża się wiele metrów pod ziemię i można podziwiać pracę górników - piękne solne rzeźby, a nawet cały podziemny kościół. Wewnątrz znajduje się również przytulna restauracja, w której można zjeść pyszne posiłki. Do Wieliczki można jechać nawet gdy wybrało się hotel z basenem dla dzieci w Krakowie - odległość nie jest zbyt duża.