poniedziałek, 30 listopad 2020 17:21

Samochody sportowe od Hyundaia – tego nie można przegapić

Samochody sportowe od Hyundaia Samochody sportowe od Hyundaia

Niemal każdy mężczyzna marzy o prawdziwym sportowym samochodzie. Aerodynamiczne kształty podkreślające charakter samochodu, zwinność i szybkość a do tego pewne trzymanie się drogi, niezależnie od prędkości. To są cechy naprawdę dobrego samochodu sportowego. Samochody sportowe od Hyundaia z pewnością posiadają wszystkie te cechy i zadowolą każdego prawdziwego miłośnika szybkiej jazdy!

Samochody sportowe od Hyundaia – N Line

Mówiąc o samochodach sportowych, często mamy na myśli, modele takich firm jak Lamborghini, Ferrari, czy Porsche. Oczywiście są to mistrzowie w tej klasie, jednak niewiele osób może sobie na nie pozwolić, za to wiele marzy o prawdziwej mocy pod maską. Właśnie tym marzeniom naprzeciw wychodzi marka Hyundai tworząc nową N linię samochodów sportowych z prawdziwym charakterem.

Tworzone w siedzibie sportowego działu Hyundaia w Namyang i testowane na torze w Nürburgring modele nowej linii N, z pewnością spełnią oczekiwania klientów. Samochody sportowe od Hyundaia wyglądem zewnętrznym nawiązują do dość klasycznych modeli, a ich charakter podkreślają wybrane elementy. Jednak nie dajmy się zwieść pozorom. We wnętrzu i pod maską odnajdziemy prawdziwą bestię.

Obecnie marka Hyundai oferuje dwa flagowe modele samochodów sportowych - Hyundai i30 Hatchback N oraz Hyundai i30 Fastback N.

Hyundai i30 Hatchback N

Jest to pierwszy model sportowej linii N i choć wygląda dość niewinnie, wcale tak nie jest. Decydując się na ten wóz, masz dwa silniki benzynowe do wyboru: silnik 2.0 T-GDI o mocy 250 KM z sześciobiegową, manualną skrzynią biegów, oraz silnik 2.0 T-GDI o mocy 275 KM również z 6-biegową skrzynią manualną. Oba napędy zostały tak skonstruowane, by zmiana biegów była łatwa i wygodna, nawet podczas szybkiej jazdy.

Hyundai i30 Hatchback N został wyposażony w specjalne systemy, ułatwiające prowadzenie samochodu nawet przy bardzo dużych prędkościach, są to: system kontroli i stabilności jazdy oraz system ułatwiające pokonywanie zakrętów.

Warto również zwrócić uwagę, że model ten posiada możliwość wybory trybu jazdy, odpowiadający potrzebom danej chwili. Zależnie gdzie się znajdujesz i co jest Ci potrzebne, możesz wybrać tryb:

  • Normal,
  • Sport
  • Sport +
  • Eco,
  • Custom.

Zależnie od wybranego programu zmieniają się parametry silnika, amortyzatorów, czy system stabilizacji jazdy.

Hyundai i30 Fastback N

Na widok tej maszyny, nie jednemu miłośnikowi szybkiej jazdy serce zabije mocniej. Połączenie elegancji i sportowego wyglądu, tworzą naprawdę ciekawą mieszankę. Smukła sylwetka, obniżone nadwozie, szerokie wloty powietrza i kaskadowy grill, na pewno zwrócą uwagę miłośników tego typu aut.

Wnętrze Hyundaia i30 Fastback N, przypomina wnętrze prawdziwego sportowego auta. Na szczególną uwagę zasługuje sportowa kierownica i zestaw wskaźników Supervision, które umożliwiają obserwację zmian temperatur w silniku podczas jazdy. Całość uzupełnia duży ekran dotykowy, który ułatwia kontrolę funkcji nawigacyjno-informacyjnych. Wygląd jest jednak jedynie zapowiedzią tego, co kryje się pod maską Hyundaia i30 Fastback N.

Tak, jak w poprzednim modelu do wyboru są dwa silniki spalinowe 2.0 T-GDI o mocy 250 KM i 275 KM. Choć pod tym względem się od siebie nie różnią, jednak różnice są wyczuwalne podczas prowadzenia.

Sportowy Hyundai i30 Fastback ma inaczej rozłożoną masę oraz stabilizator przedni o mniejszej średnicy, więc nieco mocniej trzyma się drogi. A jego prowadzenie to czysta przyjemność.

Dodatkowo został wyposażony w filtr cząsteczek stałych, przez co jest również nieco cichszy.

Sportowe wersje modeli Hyundaia – co nas jeszcze czeka

Prezentowane modele to jednak początek linii sportowych samochodów od Hyundaia. Firma już przygotowuje się do wprowadzania kolejnych modeli. Co do będzie? Jeszcze do końca nie wiadomo, ponieważ Hyundai nie zdradził swojej tajemnicy, jednak znawcy rynku samochodowego sugerują, że może być to między innymi sportowa wersja SUV-a, a także elektrycznego samochodu sportowego.

Jeśli będą tak udane, jak Hyundai i30 Hatchback N i Hyundai i30 Fastback N, to z pewnością będą się cieszyć dużą popularnością.

Czytany 96 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.