sobota, czerwiec 22, 2024
środa, 26 styczeń 2022 18:04

Powiększanie ust – jak wybrać najlepszą metodę?

Powiększanie ust kwasem hialuronowym Powiększanie ust kwasem hialuronowym pixabay

Pełne i kształtne usta wpisują się w kanon piękna dzisiejszych czasów. Dlatego coraz więcej kobiet decyduje się na specjalne zabiegi wypełniające.

Kto powinien zdecydować się na zabieg powiększania ust?

Powiększanie ust to zabieg, na który decydują się głównie kobiety. Głównie te, które zmagają się z niesymetrycznymi ustami, brakiem proporcjonalności między wargą dolną i górną lub po prostu marzą o pełnych, dużych ustach. Oprócz wypełnienia, dzięki zabiegowi możliwe jest:

  • Odbudowa koloru (czerwieni wargowej),
  • Zmniejszenie widoczności rozmycia konturu warg,
  • Odżywienie ust,
  • Zmiana proporcji twarzy.

Subtelna korekta wyglądu i pozbycie się kompleksu sprawiają, że każdy pacjent odzyskuje pewność siebie.

Powiększanie ust – od czego zacząć?

Przed przystąpieniem do zabiegu powiększania ust konieczna jest konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej. Podczas wizyty specjalista oceni stan ust i pomoże dobrać odpowiednią metodę, dzięki której pacjent będzie mógł cieszyć się z pożądanych efektów. Warto pamiętać, że każda twarz i usta są inne, a metoda, którą preferujemy z polecenia przyjaciółki może nie być odpowiednia. Dlatego podczas konsultacji lekarz wysłuchuje oczekiwań pacjenta, a przy tym opracowuje indywidualny plan działania.

Jakie metody powiększana ust oferują gabinety medycyny estetycznej? Który jest wybierany najczęściej?

Gabinety medycyny estetycznej oferują szereg zabiegów, które różnią się od siebie stopniem inwazyjności i przede wszystkim trwałością. Wyróżnia się dwie główne grupy zabiegów: trwałe (wykonywane w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym) i półtrwałe (wykonywane w znieczuleniu miejscowym).

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Niewątpliwie najczęściej wybieraną metodą powiększania ust jest iniekcja kwasu hialuronowego. Jest to glukozaminoglikan, który wiąże w skórze wodę i odpowiada za jej właściwe nawilżenie. Jego działanie jest wielokierunkowe: pomaga utrzymać stawy w dobrej kondycji, nawilża skórę, zapobiega nadmiernej utracie wody, czy też jest kluczowym elementem tkanki łącznej. Efektem powiększania ust jest likwidacja jego niedoboru, a poprawa wiązania wody w komórkach pozytywnie wpływa na ich kondycję. Aby podtrzymać pożądany efekt, kwas hialuronowy należy uzupełniać co około 6-9 miesięcy. Dokładny czas ustalany jest indywidualnie z pacjentką, w zależności od degradacji substancji i indywidualnych preferencji estetycznych.

Powiększanie ust własnym tłuszczem

To kolejna, popularna metoda powiększania ust, której efekty utrzymują się do 9 miesięcy, są subtelne i bardzo delikatne. Komórki tłuszczowe najczęściej pobierane są z uda lub „boczków”, w zabiegu liposukcji strzykawkowej. To proces znacznie bardziej skomplikowany od wypełnienia kwasem hialuronowym, ale równie bezpieczny. Ryzyko reakcji alergicznej jest znikome, ponieważ wykorzystuje tkanki pochodzące z własnego organizmu.

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć, która metoda powiększania ust jest najlepsza. Zależy to przede wszystkim od indywidualnych preferencji pacjentki i pożądanych efektów.