wtorek, 15 wrzesień 2020 13:14

Popularność pożyczek online nie maleje w dobie covid-19

pożyczka online pożyczka online Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Panująca obecnie pandemia wirusa SARS-CoV-2 odcisnęła swoje piętno na wielu branżach, również na branży finansowej. Firmy pozabankowe, oferujące pożyczki online, zmieniły nieco stawiane klientom wymagania, jednak odsetek odpowiedzi odmownych do wniosków pożyczkowych wciąż pozostaje mniejszy niż w bankach.

  1. Szybka pożyczka online dla każdego

  2. Pożyczka w 5 min. w dobie Covid-19 - zaostrzenie wymagań

  3. Pożyczka od zaraz czy kredyt w banku?

Szybka pożyczka online w dobie Covid-19 zyskała na znaczeniu, jako forma natychmiastowego dostępu do dodatkowej gotówki, z której można skorzystać od ręki. Klienci szczególnie teraz docenili możliwość zaciągnięcia pożyczki bez zbędnych formalności i dokumentowania źródła dochodów.

Szybka pożyczka online dla każdego

Firmy pożyczkowe nie miały w Polsce łatwego startu. Początkowo wielu ludzi uważało je za instytucje o wątpliwej reputacji, od których należy trzymać się z daleka. Wiele zmieniły nowelizacje przepisów, według których firmy pożyczkowe musiały ograniczyć nieco koszty udzielania pożyczek, oraz rosnąca konkurencja, wymuszająca zmiany w ofercie.

Szybkie pożyczki online w 15 minut jakie znamy dzisiaj, to produkty bezpieczne i atrakcyjne pod względem finansowym. O pożyczkę może się ubiegać niemal każdy, a firmy pożyczkowe przyjmują nawet osoby z zadłużeniem lub podlegające pod egzekucję komorniczą. Stosunkowo łatwo uzyskać taką pożyczkę, dzięki czemu wiele osób może być niemal pewnych, że otrzyma pozytywną decyzję do swojego wniosku kredytowego. Pożyczka przez internet na konto wymaga spełnienia niewielu formalności - wystarczy wypełnienie wniosku online i zweryfikowanie swoich danych, np. przez przelew weryfikacyjny. Cała procedura jest przeprowadzana przez internet i trwa zaledwie kilkanaście minut, dlatego bez przeszkód można ją wykonać w dowolnym, dogodnym dla siebie momencie.

Pożyczka w 5 min. w dobie Covid-19 - zaostrzenie wymagań

Przed wybuchem pandemii i zmianami przepisów, które wprowadziły kolejne Tarcze Antykryzysowe, pożyczka w 5 min. była udzielana niemal każdemu. Firmy pożyczkowe nie zwracały uwagi na konieczność dokumentowania dochodów, wykazania się stabilnością zatrudnienia czy dobrą historią kredytową. Pandemia zmieniła jednak nieco podejście pożyczkodawców do udzielanych pożyczek. Teraz w wielu firmach, szybka pożyczka przez internet może opiewać na zaledwie maksymalnie 50% udokumentowanego dochodu, a przypadku pożyczek ratalnych, miesięczna rata nie może przekraczać 30% dochodu potwierdzonego stosownymi dokumentami. Natomiast osoby posiadające już dużo innych zobowiązań lub wykazujące problemy ze spłatą dotychczasowych pożyczek lub kredytów, muszą się liczyć z otrzymaniem decyzji odmownej na złożony wniosek o pożyczkę. Zaostrzenie wymagań ma na celu zabezpieczenie interesów firm pożyczkowych i zmniejszenie ryzyka braku zwrotu pożyczonych środków.

Pożyczka od zaraz czy kredyt w banku?

Zaostrzenie wymagań firm pożyczkowych nie zmniejszyło zainteresowania ich produktami. Co więcej, wymagania te są nadal mniej restrykcyjne niż w bankach, dlatego dla wielu pożyczkobiorców pożyczka przez internet bez zaświadczeń nadal jest atrakcyjną formą uzyskania finansowania. Firmy pożyczkowe wciąż przyjmują klientów zadłużonych lub posiadających niestabilne zatrudnienie, chociaż nie mogą im zaoferować tak dogodnych warunków pożyczki, jak dotychczas. Nawet przed pandemią osoby te nie mogły liczyć na przychylność banków., dlatego popularność produktów pozabankowych, takich jak pożyczka od zaraz na konto, wciąż nie spada, a ilość udzielanych pożyczek jest znacznie większa niż w bankach.

Czytany 72 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.