poniedziałek, 14 wrzesień 2020 13:00

Płyta do zabudowy w eleganckiej formie

Sprzęty kuchenne pod zabudowę są coraz chętniej wybierane przez osoby, którym zależy na tym, aby wszystkie elementy wyposażenia idealnie współgrały ze sobą.

 

Jak się okazuje, bardzo często do zabudowy wybierane są kuchenki, które mają o wiele większe możliwości niż te tradycyjne, wolnostojące. Z reguły mają też kompaktowe wymiary, co sprawdza się w niewielkich kuchniach. Do kompletu wybierane są płyty grzewcze. Jakie rodzaje płyt są najchętniej wybierane? Jaka stylistyka tego sprzętu sprawdzi się w Twojej kuchni?

Płyta do zabudowy – gazowa czy indukcyjna?

Płyta Lofra 

Płyta Lofra

Jeżeli chodzi o płyty do zabudowy, to użytkownicy zazwyczaj decydują się na produkty działające na zasadzie indukcji. Jest to nowoczesne rozwiązanie, które z roku na rok zyskuje coraz więcej zwolenników. Jednak również płyty gazowe do zabudowy cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Płyty indukcyjne zasilane są prądem, dzięki czemu nie ma ryzyka zatrucia się gazem czy czadem. Z drugiej jednak strony wiele osób wskazuje na to, że potrawy przygotowywane na gazie są o wiele lepsze i mają niepowtarzalny aromat. Dlatego tutaj wiele zależy od indywidualnych preferencji użytkownika.

Jaką stylistykę płyty wybrać? Czym się kierować?

Jeżeli chodzi natomiast o stylistykę, to płyta gazowa do zabudowy zazwyczaj wybierana jest do tradycyjnych kuchennych aranżacji. Pięknie komponuje się z elementami wystroju nawiązującymi do stylistyki retro: włoskiej, amerykańskiej czy francuskiej, pełnej ciepła i jasnych kolorów. Są też często stosowane do wystroju kuchni industrialnych czy loftowych, które mają ciekawy, nieco surowy charakter. Jak dokładnie prezentują się tego typu płyty możesz zobaczyć między innymi na stronie: lofra.pl. Natomiast płyta indukcyjna z uwagi na swoje wykończenie chętnie wybierana jest do aranżacji nowoczesnych o minimalistycznym charakterze. Idealnie komponuje się z meblami, które mają fronty wykończone na wysoki połysk, a także nie mają uchwytów, bądź są wyposażone w uchwyty relingowe.

Media

artykuły sponsorowane copywriting