czwartek, 14 październik 2021 12:40

Nowoczesna pościel w stylowej sypialni

Pościel szpulka Pościel szpulka

Odpowiednio dobrana pościel obok wygodnego łóżka, materaca i wypełnień jest jednym z elementów, który może wpływać na twój dobry sen.

Dlatego też warto przyjrzeć się poszewkom, które się kupuje i wybrać te najlepsze dla siebie. Dobrze jest zwrócić uwagę na skład jakościowy materiału, ale i na jego estetykę. Sprawdź zatem, jakie modele pościeli warto wybrać do nowoczesnej sypialni.

Czym kierować się przy wyborze pościeli?

Wybierając pościel zwróć uwagę przede wszystkim na materiał, z jakiego jest ona wykonana. Najbardziej polecane są poszewki wykonane z materiałów naturalnych, pozwalających skórze oddychać swobodnie. Tutaj zazwyczaj mówi się o bawełnie. Pamiętaj jednak, że bawełna, bawełnie nierówna. Tańsze pościele mogą być wykonane z bawełny niskiej jakości, która będzie się rozciągać w miarę użytkowania. Takie modele mogą też blaknąć, gdyż kolor na nich będzie źle utrwalony. Przy wyborze zwróć zatem uwagę m.in. na gramaturę materiału i to, jak on został przygotowany. Ciekawą propozycją są m.in. pościele holenderskie, które znajdziesz na stronie: https://posciel-szpulka.pl/posciel-holenderska/.

Jakie wzory i kolory pościeli sprawdzą się w nowoczesnej sypialni?

Jeżeli szukasz pościeli do swojej sypialni i jest ona urządzona zgodnie z najnowszymi trendami wnętrzarskimi, zwróć uwagę na modele jednokolorowe lub monochromatyczne, a także z minimalistycznymi wzorami. Jeżeli chodzi o kolorystykę, to chętnie wybierane są pościele białe, czarne lub łączące oba te kolory. Popularne są także pościele w odcieniach szarości czy z niewielkim akcentem w kontrastowym kolorze np. w biało-czarne kropki z szarym tłem i czerwonym akcentem. Popularne są także pościele w wyrazistych kolorach jak np. butelkowa zieleń czy turkus. Ciekawie prezentują się także modne wzory takie jak np. łapacze snów, czy niezwykle popularne w ostatnim czasie liście roślin egzotycznych np. monstery czy bananowca. Wiele interesujących przykładów pościeli pasujących do nowoczesnych wnętrz znajdziesz m. in. na stronie: https://posciel-szpulka.pl/nowoczesna-posciel/.