sobota, czerwiec 22, 2024
czwartek, 24 luty 2022 15:58

Naturalne składniki na cholesterol - co pomaga go obniżyć?

Avetpharma Avetpharma pixabay

Cholesterol jest substancją niezbędną dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka.

Jednak podwyższony poziom cholesterolu to znak naszych czasów i źródło problemów zdrowotnych. Zła dieta, nadwaga, pośpiech, stres i często mało aktywny styl życia przyczyniają się do wzrostu poziomu cholesterolu we krwi. Odpowiedni styl życia, prawidłowe odżywianie oraz suplementy diety z substancjami aktywnymi mogą pomóc w zachowaniu jego odpowiedniego stężenia. Co pomaga obniżyć cholesterol? Podpowiadamy.

Suplementy na cholesterol — substancje aktywne

Nie od dziś wiadomo, że natura kryje w sobie bogactwo różnorodnych substancji i pozytywnym wpływie na zdrowie człowieka. Dobrej jakości suplementy diety na cholesterol powinny zawierać właśnie składniki pochodzenia roślinnego, których działanie zostało potwierdzone naukowo. Jakie to substancje? Wśród najbardziej znanych należy wymienić takie jak:

  • Kurkuma — zawarta w niej kurkumina wspiera osoby z chorobami układu krążenia poprzez działanie antyoksydacyjne i obniżające poziom cholesterolu. Kurkuma wspiera również pracę wątroby i pomaga wyregulować poziom cukru we krwi.
  • Karczoch — wyciąg z tego warzywa pomaga hamować tworzenie się nowych frakcji cholesterolu LDL przy jednoczesnym wpieraniu powstawania frakcji HDL,
  • Berberys — zawarta w tej roślinie berberyna ma działanie przeciwzapalne, a berbamina wspiera obniżanie ciśnienia tętniczego krwi.
  • Morwa — pomaga regulować poziom glukozy we krwi, ekstrakt z jej liści wpływa również na obniżenie poziomu trójglicerydów i frakcji LDL.
  • Acerola — stanowi bardzo dobre źródło witaminy A, C i beta-karotenu, które działają osłonowo na naczynia krwionośne. Wspiera także procesy odpornościowe organizmu.

Prawidłowy poziom cholesterolu — co wybrać?

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele suplementów diety, które mają na celu obniżenie poziomu złego cholesterolu. Jednak tylko produkty zawierające prawdziwe ekstrakty z roślin o sprawdzonym działaniu mogą przyczynić się do uzyskania oczekiwanych efektów.

Produkt, który pomoże niezauważenie zmniejszyć poziom cholesterolu, można znaleźć na Avetpharma - https://avetpharma.pl/. Oferowany tam Berberys FIT MIX ma postać proszku, który można łączyć z wartościowymi produktami np. jogurtem lub twarożkiem, co pozwala na smaczne łączenie mocy roślinnych ekstraktów z pozytywnym wpływem prawidłowego odżywiania.

Produkt ten w połączeniu ze zmianą diety i wprowadzeniem aktywności fizycznej pozwoli uzyskać zadowalające rezultaty i poprawę samopoczucia, wynikającą z prawidłowej gospodarki lipidowej.