Osoba, którą spotyka nadmierne wypadanie włosów lub wręcz łysienie, często nie widzi rozwiązania swojej sytuacji i zamyka się w sobie, unikając kontaktu z ludźmi. Na szczęście istnieje dziś szereg sposobów, aby polepszyć komfort życia osób borykających się z ubytkami owłosienia. Jednym z nich jest przeszczep włosów BHT, który cieszy się coraz większą popularnością.
Czym przeszczep włosów BHT różni się od pozostałych metod?
Zdecydowana większość metod transplantacji włosów wykorzystuje do przeszczepu włosy z tylnej lub bocznej części głowy. W przypadku przeszczepu włosów BHT jest inaczej. Skrót BHT oznacza Body Hair Transplant. Jak więc sama nazwa wskazuje, do przeszczepienia pobiera się mieszki włosowe z różnych innych owłosionych części ciała. Mogą to być np. klatka piersiowa, plecy, ręce, nogi, pachy czy broda. Jak powszechnie wiadomo, większe owłosienie ciała występuje u mężczyzn, dlatego też przeszczep włosów BHT częściej jest stosowany właśnie u nich.
Metoda ta jest wybawieniem szczególnie dla osób, które nie mogą się pochwalić bujnymi włosami również w okolicach tyłu i boków głowy. Owszem, okolice te rzadziej ulegają łysieniu, nie oznacza to jednak, że zawsze nadają się do przeszczepienia mieszków w inne miejsce. Włosy obecne na innych częściach ciała nie są tak pożądane jak te na głowie, dlatego z powodzeniem mogą posłużyć za dawcę przy przeszczepie włosów BHT. Oczywiście różnią się nieco wyglądem i strukturą od tych na głowie, ale po pewnym czasie od zabiegu nieco się zmienią, bowiem włosy dostosowują swój wygląd do okolicy, z której wyrastają. Przeszczepowi ulegają mieszki włosowe, a nie same włosy i dlatego jest to możliwe.
Jak przebiega przeszczep włosów BHT?
Tak jak w przypadku każdej innej metody transplantacji włosów, przeszczep włosów BHT poprzedzony jest wizytą konsultacyjną i szczegółowym wywiadem. Pacjent omówi z lekarzem swój stan zdrowia, przeciwskazania, przebieg zabiegu, a także zostanie poinformowany o postępowaniu po zabiegu. Przed samym przeszczepem włosów BHT okolica dawcza zostaje ogolona tak, aby włoski miały ok. 1 mm. W zależności od wielkości okolicy biorczej mieszki mogą zostać pobrane z wielu miejsc na ciele. Każde z nich musi zostać ogolone i znieczulone, aby zminimalizować ryzyko dyskomfortu pacjenta w czasie zabiegu. Pobrane za pomocą specjalnych narzędzi mieszki umieszcza się w okolicy biorczej. Dzięki minimalnym nacięciom, na skórze głowy i w okolicach dawczych nie pozostają blizny. Niewielkie ranki pozabiegowe goją się w przeciągu tygodnia od przeszczepu włosów BHT.