sobota, czerwiec 22, 2024
czwartek, 24 luty 2022 18:35

Jakie fryzury męskie będą modne w 2022 roku?

modne fryzury męskie modne fryzury męskie pixabay

W modzie męskiej, jak i damskiej cały czas pojawiają się nowe trendy. Dotyczy to także fryzur. Czasem zmiany dotyczą długości włosów, sposobu ich cięcia, a jeszcze innym razem koloryzacji.

Są też trendy ponadczasowe, które mimo kolejnych sezonów dalej utrzymują się na topie i decyduje się na nie wiele osób. Przekonaj się, jakie fryzury męskie będą modne w nadchodzącym czasie i jakie kosmetyki warto mieć, by efektownie ułożyć włosy oraz utrwalić fryzurę.

Sprawdź najmodniejsze fryzury męskie na nadchodzący sezon

Większość osób zajmujących się stylizacją męskich fryzur jest zgodna, co do tego, że w najbliższym czasie modne fryzury męskie to m.in. cięcie typu french crop, czyli takie, gdzie góra jest nieco dłuższa, a po bokach mocno i równo przycięta. Innym cięciem, które zyskuje na popularności to krótkie cięcie na całej głowie. Czasami akceptowalne są nieco mniej przystrzyżone włosy na czubku głowy. Kolejna propozycja to mocno zaczesane i wygładzone włosy, czyli slick back. Panowie, którzy mają nieco dłuższe włosy mogą zdecydować się na delikatne fale, które nadają fryzurze lekkości i delikatności. Oprócz tego dalej można zaobserwować trend związany z mocnymi i wyrazistymi cięciami, a także fryzury typu messy hair.

Przy doborze fryzury trzeba jednak pamiętać o tym, aby nie kierować się wyłącznie aktualnymi trendami w modzie. Trzeba jeszcze wziąć  pod uwagę to, aby cięcie i uczesanie pasowały do kształtu twarzy oraz ogólnego stylu, w jakim najlepiej czuje się dana osoba.

Jakie kosmetyki do włosów warto mieć, by utrwalić fryzurę?

Niezależnie od tego, na jakie cięcie się ostatecznie zdecydujesz, warto mieć w swojej kosmetyczce odpowiednie produkty, które pozwolą zadbać o włosy i jednocześnie je układać. Jeżeli zdecydujesz się na fryzurę wymagającą mocnego wygładzenia i zaczesania do tyłu, odpowiednim kosmetykiem mogą okazać się pomady do włosów. Jeżeli zależy ci natomiast na nieco bardziej naturalnym efekcie, możesz wybrać żele do włosów. Te kosmetyki mogą mieć różne wykończenie – od dającego efekt mokrych włosów, po bardzo matowe. Bardzo delikatny efekt dadzą też pudry. Inną ciekawą propozycją są gumy do włosów, które pozwalają na układanie średnio długich włosów.

Jeżeli decydujesz się na układanie i stylizowanie włosów przy pomocy takich urządzeń jak prostownica, nie zapomnij o kosmetykach, które będą chroniły je przed przesuszeniem i niszczącym działaniem wysokich temperatur. Są to tak zwane prestylery. Czasami same kosmetyki do stylizacji mają w sobie zawarte formuły chroniące przed działaniem wysokich temperatur.