środa, 24 czerwiec 2020 13:00

Na co zwrócić uwagę, wybierając suszarkę do włosów?

Suszarka do włosów Suszarka do włosów

Suszarka to praktyczne urządzenie, które pozwala na szybkie i łatwe wysuszenie włosów. Dzisiaj w sklepach można znaleźć dużo modeli w cenie od kilkunastu do nawet kilkuset złotych. Na co zwrócić uwagę przy zakupie suszarki do włosów?

 

Dobra suszarka do włosów powinna nie tylko szybko je suszyć. Nowoczesne modele mogą dodatkowo zadbać o kondycję włosów, aby nie były nadmiernie przesuszone i prezentowały się jeszcze piękniej.

Przy zakupie suszarki warto zwrócić uwagę na poniższe kwestie:

  • rodzaj suszarki
  • moc
  • regulacja nadmuchu
  • jonizacja
  • dodatkowe akcesoria

 

Rodzaj suszarki

Suszarki do włosów można podzielić na dwie kategorie, czyli na modele do użytku domowego oraz profesjonalnego.

Rodzaj suszarki najlepiej dobrać do swoich potrzeb. Te domowe, do których zaliczają się też kompaktowe suszarki składane, mogą dobrze sprawdzić się do codziennego suszenia włosów. Gdy jednak suszarka ma działać błyskawicznie i lepiej chronić włosy, warto zainwestować w profesjonalny sprzęt. Zakup bardziej specjalistycznego modelu wiąże się z większymi kosztami, natomiast zapewni on wysoką wydajność oraz niezawodność przy intensywnym użytkowaniu. 

Moc

Moc suszarki wpływa na efektywność i wydajność jej pracy. Im będzie wyższa, tym łatwiej będzie można wysuszyć nawet gęste i długie włosy.

W profesjonalnych modelach moc to zwykle 1500-2000 W. Tyle wystarczy, by skutecznie wysuszyć każdą fryzurę w krótkim czasie. 

Regulacja nadmuchu

To bardzo ważna funkcja w każdej suszarce. Regulacja nadmuchu pozwala na ustawienie siły i temperatury powietrza.

Dobra suszarka powinna posiadać co najmniej dwa poziomy ciepłego nadmuchu oraz zimny nawiew, który dodatkowo chroni włosy przed zniszczeniem.

Jonizacja

Po wysuszeniu włosy mogą się elektryzować i puszyć. Aby temu zapobiegać, powstała suszarka z jonizacją, dzięki której włosy mogą być miękkie, gładkie i pełne blasku.

Jonizacja to funkcja polegająca na produkcji ujemnych jonów, które neutralizują jony dodatnie pogarszające wygląd włosów. Suszarka z jonizacją zamyka łuski włosa, dlatego fryzura może wyglądać wtedy jeszcze lepiej.

Dodatkowe akcesoria

Przy poszukiwaniu suszarki warto zwrócić też uwagę na akcesoria w zestawie. Dobry wybór to suszarka z dyfuzorem, który jest dodatkową nakładką do stylizowania włosów.

Suszarka z dyfuzorem pomoże w uniesieniu włosów od nasady i zwiększy ich objętość.

Pamiętajmy, że częste użytkowanie suszarki może prowadzić do zniszczenia włosów. Odpowiednia pielęgnacja i nawilżenie przyczyni się do minimalizowania negatywnych skutków użytkowania suszarki. 

Czytany 96 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.