środa, 24 czerwiec 2020 15:02

Czy masaż przy użyciu piłki naprawdę jest skuteczny?

Piłka do masażu Piłka do masażu

Każdy wielbiciel uprawiania sportu, trener oraz fizjoterapeuta powinien być świadomy, jakie zalety posiada piłka do masażu. Choć urządzenie to jest proste i niepozorne, to cechuje się niezwykłą skutecznością. Terapia przy użyciu piłki przynosi ulgę zmęczonym po treningu mięśniom, a także znacznie łagodzi odczucia bólowe.

Jest to niezbędny element regeneracji, który pozwala na ciągłe zachowywanie aktywności fizycznej bez nadwyrężania swojego zdrowia. Jakie jeszcze korzyści daje praca z piłką masującą? Na co warto zwrócić uwagę podczas jej zakupu?

Zbawienie dla zmęczonych mięśni

Piłka do masażu to doskonały wybór dla każdego, kto zmaga się z napięciem w mięśniach, szczególnie po intensywnym treningu, biegu albo ćwiczeniach na siłowni. Masaż punktów spustowych pozwala zmniejszyć ból, a także rozluźnia mięśnie i umożliwia im powrót do normalnego funkcjonowania. Piłka idealnie sprawdzi się do pracy z mięśniami pleców, karku, a także kończyn. Co więcej, regularny masaż pomoże wzmocnić mięśnie oraz poprawić krążenie krwi. Wiele osób przekonało się również, że piłka do masażu może być ogromnym wsparciem w walce z widocznym cellulitem i nadmiarem wody w organizmie. Natomiast w chłodne, zimowe wieczory masaż stóp przy użyciu specjalnej piłki pozwoli je rozgrzać, a także zapewni potrzebne odprężenie zmęczonemu ciału. Przyrząd ten jest wyjątkowo prosty w obsłudze i nadaje się do automasażu, jak również może stanowić element wyposażenia specjalistycznego gabinetu rehabilitacyjnego, a nawet siłowni.

Jak wybrać najlepszą piłkę do masażu?

Na rynku istnieje szeroki wybór piłek masujących, które sprawdzą się w różnych okolicznościach. Jeśli chcemy zabierać ze sobą piłkę na trening, musi być poręczna i lekka. Jeśli zdecydujemy się na model z lekko zaostrzonymi wypustkami, uzyskamy nie tylko efekt masujący, ale też terapii strefowej i akupunktury. Ciekawym i nowatorskim rozwiązaniem jest podwójna piłka do masażu, zwana również rollerem. Ma specyficzny kształt połączonych ze sobą dwóch kul, ze zwężeniem po środku. Ta niestandardowa forma doskonale sprawdza się do masażu mięśni położonych wzdłuż kręgosłupa, zarówno odcinka szyjnego, jak też części lędźwiowo-krzyżowej. Piłki najczęściej wykonane są z silikonu, materiału EPP, plastyfikatorów oraz innych trwałych tworzyw, odpornych na zgniatanie. W zależności od tego, czy zależy nam na intensywnym, głębokim masażu, czy też bardziej odprężającym i delikatnym, możemy wybrać piłkę bardzo twardą lub o średniej twardości. Skuteczność i uniwersalność tego prostego przyrządu sprawia, że staje się coraz bardziej popularny.

Piłki do masażu dostępne są pod adresem https://www.manusmed.pl/pilka-do-masazu-cat-50ttps://www.manusmed.pl/pilka-do-masazu-cat-50.

Czytany 102 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.