poniedziałek, 13 lipiec 2020 16:07

Łóżko dla dziecka – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Łóżko dla dziecka Łóżko dla dziecka

Odpowiednia aranżacja pokoju dziecięcego pozwala na stworzenie mu bezpiecznego miejsca do życia. Wybierając elementy wystroju tego pomieszczenia, pamiętaj o tym, że jest to jednocześnie sypialnia, pokój zabaw i miejsce do nauki. Bardzo ważne jest zatem, aby zakupić meble, które będą służyły dziecku przez długi czas.

Jednocześnie będą dla niego bezpieczne i estetyczne. Dotyczy to szczególnie łóżka, w którym dziecko będzie spędzało wiele czasu. Czym dokładnie kierować się wybierając łóżko dla dziecka? Jakie modele są obecnie na topie?

Najważniejsze kwestie związane z wyborem łóżka dla dziecka

Jednym z podstawowych czynników przy wyborze łóżka dla dziecka jest to, aby mebel ten był stabilny i solidnie wykonany. To zagwarantuje dziecku bezpieczeństwo, nawet w sytuacji, gdy będzie ono dość energicznie wchodzić na łóżko. Jeżeli decydujesz się na wysoki model albo kupujesz łóżko piętrowe, zwróć uwagę, czy ma ono odpowiednie zabezpieczenia. Chodzi tutaj głównie o barierki, które zmniejszą ryzyko wypadnięcia dziecka z łóżka. W przypadku łóżeczek dla niemowląt, warto by z każdej strony miały one barierki zabezpieczające. Jedna strona powinna być opuszczana. Innym rozwiązaniem jest zastosowanie dwóch wyjmowanych palików z barierki.

Nie możesz zapomnieć również o zapewnieniu dziecku komfortu snu. Przede wszystkim dopasuj wielkość powierzchni spania do wieku i wzrostu dziecka. Zadbaj również o to, aby dawała ona odpowiednie wsparcie dla kręgosłupa i całego ciała. Ciekawym rozwiązaniem jest również zakup łóżka, które będzie „rosło” razem z Twoim dzieckiem. Wówczas co jakiś czas trzeba dokupić pasujący materac.

Wygląd łóżka – stwórz dla swojego dziecka magiczny pokój

Oprócz wyżej wymienionych rzeczy, liczy się także estetyka wykonania łóżka. Zamiast klasycznego miejsca do spania, wybierz dla dziecka łóżko domek, w którym będzie mogło nie tylko spać, ale i bawić się w różnego rodzaju scenki sytuacyjne. Takie łóżeczko domek będzie dla niego doskonałym azylem i podstawą do stworzenia „bazy”. Wystarczy na ramę zarzucić koc i gotowe. Inna ciekawa propozycja to łóżko tipi. Sprawdzi się ono szczególnie dla miłośnika Dzikiego Zachodu zafascynowanego światem Indian.

Łóżko domek dla dziecka może być niskie i mieć wysoką ramę w kształcie ścian i dachu. Inny ciekawy model to łóżko w kształcie domku z szufladami pod stelażem i materacem. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie do pokojów o małym metrażu, gdyż daje dodatkowe miejsce do schowania pościeli i drobiazgów dziecka.

 

 

Czytany 195 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.