wtorek, 14 lipiec 2020 17:25

Suplementacja witamin – nie tylko w tabletkach

 Zobacz napój OSHEE Vitamin Zobacz napój OSHEE Vitamin

Co rusz na rynku pojawiają się kolejne suplementy diety. Nic dziwnego, że tak wielu Polaków ulega presji i przekazom medialnym i kupuje kolejne opakowania, ale nie zawsze jest to rozsądne. Kiedy i po jakie suplementy witamin warto sięgnąć?

Największy problem z suplementami polega na tym, że część osób wierzy, że są one odpowiedzią na wszystkie zdrowotne potrzeby organizmu. Że nie trzeba nic więcej zmieniać w swoim stylu życia, a tabletki załatwią sprawę. Niestety tak to nie działa. Suplementy nie są tak dobrze badane jak leki i nie mają działać jak leki. Mają stanowić uzupełnienie diety, a nie ją zastępować. I nie każdy suplement ma równie dobry jakościowo skład.

Stawiaj na naturalne witaminy!

Nikogo nie trzeba przekonywać, że witaminy są jednymi z kluczowych składników odżywczych dla naszego zdrowia. W zależności od wieku, czy stylu życia zapotrzebowanie na witaminy może być inne. Dzieci potrzebują innej dawki niż dorośli, sportowcy inną niż osoby prowadzące siedzący tryb życia. Witaminy trafiające do naszego organizmu mogą być naturalne lub syntetyczne.

Oczywiście w pierwszej kolejności powinniśmy sięgać po witaminy naturalne. Poza tym, że znajdujące się w owocach i warzywach witaminy już same w sobie korzystnie działają na zdrowie, to razem z nimi występuje mnóstwo związków dodatkowo wspierających nasze zdrowie. Dlatego też, zanim sięgniemy po syntetyczne kapsułki, przyjrzyjmy się składowi produktów spożywczych. Być może wystarczy zwiększyć dawkę poszczególnych warzyw w diecie. Najczęściej urozmaicona i zbilansowana jest wystarczająca. Wyjątek stanowią osoby, które mają zwiększone zapotrzebowanie na niektóre witaminy, jak wspomniani wcześniej sportowcy. Wtedy rzeczywiście suplementacja jest dobrym rozwiązaniem.

Suplementacja nie tylko tabletkami

Przyjęło się, że podejmując decyzję o suplementacji, najczęściej sięgamy po tabletki. A niekoniecznie jest to najlepsze wyjście. Badacze udowodnili, że co najmniej część witamin znacznie lepiej wchłania się, kiedy jest w postaci płynnej. Zatem warto nieco bliżej przyjrzeć się kroplom, syropom, czy napojom witaminowym. Zobacz napój OSHEE Vitamin, który jest świetnym przykładem mniej popularnej, a jednocześnie skuteczniejszej suplementacji.

Oprócz formy podania drugim aspektem, na który warto spojrzeć, jest skład. Część witamin wchłania się znacznie lepiej w obecności innych związków. Przykładowo witamina C lepiej wchłania się w obecności żelaza. Ze względu na mniej dokładne badania i znacznie mniej rygorystyczne wymogi w porównaniu z lekami, część suplementów ma związki, które niekoniecznie dobrze wpływają na zdrowie. I ponownie, koncentrując się na napojach witaminowych OSHEE ,nie musimy się obawiać. Nie ma w nich żadnych szkodliwych związków, glutenu i słodzików. Wystarczy odwiedzić sklep internetowy Osheeshop.eu, by znaleźć wiele wariantów napojów. Dzięki temu można wybrać taki produkt, który będzie odpowiedzią na potrzeby organizmu i nie będzie skutkować przekroczeniem zalecanego dziennego zapotrzebowania.

 

Media

artykuły sponsorowane copywriting