środa, 29 lipiec 2020 20:52

Lampy na wysięgniku – idealne rozwiązanie dla każdego wnętrza

Boxlab - Lampa na wysięgniku Boxlab - Lampa na wysięgniku

Oświetlenie jest niezwykle ważnym aspektem w każdym wnętrzu. To prawidłowo dobrane jest w stanie nie tylko zmienić jego charakter i wygląd, ale też funkcjonalność i przeznaczenie. Dobrze oświetlone pomieszczenia ułatwiają pracę i czynią ją bardziej wydajną, sprzyjają zdrowi oczu oraz czynią życie bardziej komfortowym.

Każde pomieszczenie w domu czy mieszkaniu wymaga dokładnego przemyślenia i rozplanowania położenia źródeł światła. Kiedy na planowanie jest już za późno, a padające światło jest mało wygodne z pomocą przychodzą nam lampy na wysięgniku. Dają niezwykłą swobodę wyboru i kreowania wizerunku naszych pomieszczeń.

Lampa na wysięgniku – oświetlenie na piątkę z plusem

Lampy na wysięgniku to rozwiązanie większości problemów z oświetleniem mieszkania lub domu. Ruchome elementy dają duże możliwości samodzielnego wyboru miejsca padania światła dając pełną niezależność w aranżacji wnętrz. Lampa na wysięgniku z powodzeniem mogłaby stanowić synonim dla słów „uniwersalność” oraz „funkcjonalność”.

Lampa na wysięgniku charakteryzuje się ruchomym ramieniem, co pozwala na regulację wysokości źródła światła. W praktyce oznacza to możliwość ingerowania nie tylko w siłę jego nasilenia, ale też wielkość koncentracji strumienia. Ramię jest świetnym pomysłem w sytuacji, kiedy musimy zmienić kierunek światła i mocniej oświetlić konkretny element wystroju lub miejsce pracy.

Dzięki doborowi odpowiedniej lampy na wysięgniku jesteśmy w stanie dokonać niemożliwego – połączyć prawie nieograniczoną funkcjonalność, nietuzinkowy design oraz ogromną wygodę użytkowania.

Jak dobrać odpowiednią lampę na wysięgniku?

Lampy na wysięgniku są powszechnie dostępne występując w wielu wzorach i wariantach kolorystycznych. Stanowią alternatywę dla oświetlenia każdego mieszkania, niezależnie od stylu, w jakim zostało zachowane. We wnętrzach w typie loftów najlepiej sprawdzą się lampy w stylu minimalistycznym. Te z dodatkiem drewna świetnie wpiszą się w tematykę skandynawską, a kryształ będzie wyglądał najlepiej w pomieszczeniach w stylu glamour. Lampy wykonane z miedzi lub chromu to dodatek dla domów z tradycyjnym, klasycznym wystrojem.

Kinkiet na wysięgniku zamontowany w centralnej części nad łóżkiem lub po jego bokach to najlepszy pomysł na lampę na wysięgniku do sypialni. Zabieg ten pozwoli na precyzyjne skierowanie światła nad czytaną książkę bez jednoczesnego przeszkadzania drugiej osobie.

Z kolei lampa na wysięgniku harmonijkowym to rozwiązanie doskonałe dla każdej kobiety – zamontowana w łazience przy lustrze pozwoli na wykonanie precyzyjnego makijażu. W tym przypadku dobrze postawić na żarówki imitujące oświetlenie dzienne.

Lampa na wysięgniku do salonu może przybierać wiele form. Najczęściej jednak jest to lampa sufitowa, która daje pełną swobodę doboru miejsca i poziomu padania światła. Przy wyborze warto kierować się nie tylko estetyką, ale również długością ramienia lampy. W większych salonach, które posiadają wydzieloną strefę relaksu, kominek lub biblioteczkę, często możemy spotkać stojące lampy na wysięgniku, które mają służyć ułatwieniu relaksowania się przy lekturze.

Ścienna lampa na wysięgniku będzie doskonała w dużych pomieszczeniach, które nie są dostatecznie oświetlone przez lampy sufitowe. Lampę ścienną możemy zamontować nad obrazami lub gablotami z cennymi zbiorami, aby podkreślić ich obecność i przyciągnąć do nich uwagę. To również dobre rozwiązanie do przedpokoju lub garderoby, gdzie możemy powiesić lampę nad lustrem.

Czytany 232 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.