wtorek, 28 lipiec 2020 20:43

Biżuteria dla mężczyzn, czyli spinki do mankietów

Koszula ze spinkami Koszula ze spinkami

Spinki do mankietów to jedyna biżuteria dla mężczyzn po założeniu której mężczyzna wygląda jeszcze bardziej męsko. Spinki to niewielki drobiazg o dużej sile działania. Dzięki temu niewielkiemu elementowi niemal każda stylizacja otrzymuje dużą porcję szyku i elegancji.

 Podobno, prawdziwy dżentelmen ma do wyboru tylko trzy rodzaje biżuterii. Mowa o zegarku, obrączce i właśnie o spinkach do mankietów. Trzeba przyznać, że dżentelmeni mają niewielkie pole do popisu, dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na te elemnty, które im pozostały! Spinki do mankietów to niewielki dodatek, jednak wbrew pozorom przyciąga wzrok i skutecznie wyróżnia stylizację z tłumu.

Męska biżuteria - można ją nosić również na co dzień

W odczuciu większości mężczyzn koszule ze spinkami są elementem garderoby zarezerwowanym wyłącznie na najbardziej formalne okazje (bal, bankiet, wyjście do filharmonii). Jednak niekoniecznie w ten sposób trzeba postrzegać tego typu stylizacje. Coraz częściej widuje się panów ubranych w koszule z mankietami podczas mniej formalnego wyjścia do restaruacji, podczas pracy w biurze lub luźnego spotkania biznesowego. W szczególności w Wielkiej Brytanii - ojczyźnie mody męskiej, noszenie spinek jest zupełnie powszechnie stosowane podczas codziennych stylizacji.

Szeroki wybór spinek do mankietów

Producenci spinek do mankietów dbają o to by żadnemu dżentelmenowi niczego nie zabrakło. Klasyczne spinki mają płaską fakturę w złotym lub srebrnym kolorze. Jednak, pojawiają się również modele w kontrastowym jaskrawym kolorze albo również bardziej awangardowe egzemplarze np. wysadzane drogimi kamieniami. Ponadto, niezmiennie od lat modne są spinki o niestandardowym kształcie np. spinki w kształcie auta lub gitary. Dzięki takiemu rozwiązaniu mężczyzna za pomocą biżuterii może podkreślić swoje hobby lub pokazać, że nawet w formalnym stroju można mieć trochę dystansu.

Podsumowując, spinki to biżuteria dla każdego prawdziwego mężczyzny. Wbrew pozorom koszula ze spinkami nie musi być noszona tylko od święta. Spinki na mankietach mogą być dopełnieniem również codziennych stylizacji. Mały dodatek w postaci spinki jest niezwykle zauważalny i dodaje charakteru każdej stylizacji.

Czytany 248 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.