wtorek, 28 lipiec 2020 15:43

Przenośne konsole retro – przypomnij sobie najlepsze lata!

Przenośne konsole retro – przypomnij sobie najlepsze lata! Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Ręka do góry, kto spędzał długie godziny z Gameboyem w ręku! Ta nazwa konsoli budzi same pozytywne skojarzenia i… pewną nostalgię. Przypomina godziny spędzone na zaciętej rywalizacji w domu przed telewizorem. Całe kieszonkowe wydawane na kolejne kartridże z nowymi tytułami. Radość pierwszych zwycięstw i gorycz porażki.


Dziś możesz zafundować sobie piękny powrót do przeszłości dzięki konsolom retro. Czym są konsole retro i jaki model wybrać? O tym piszemy poniżej w naszym artykule.

 

Konsole przenośne do gier - czym się charakteryzują?

Konsole retro to zwykle konsole mobilne, czyli takie, które łatwo możesz ze sobą zabrać. Mieszczą się nawet w kieszeni.

Współczesne konsole przenośne to przede wszystkim modele Nintendo Switch oraz Playstation Portable. Modele retro to zwykle urządzenia inspirowane popularnym Gameboyem, o którym marzyło każde dziecko. To właśnie na nim grałeś w Tetris, Mario i Pacmana! Dziś możesz wrócić do tych pięknych chwil, decydując się retro model.

Przenośne konsole retro mają klasyczny design, kolorowy wyświetlacz i przyciski, za pomocą których możesz sterować swoją postacią w grze. Od dawnych urządzeń różnią się przede wszystkim tym, że teraz wszystkie gry mieszczą się w ich pamięci, a nie na kartridżach. Kilka gigabajtów miejsca wystarczy, by w jednej konsoli mieć Mario, Tetris, Czołgi, Pacman – co tylko zechcesz.

Możesz grać w domu i podróży. Jeśli chcesz, z łatwością podłączysz swoją konsolę do telewizora i przypomnisz sobie piękne, beztroskie lata dzieciństwa.

Klasyczna konsola to nie tylko świetny prezent dla tych, którzy chcieliby sobie zafundować sentymentalny powrót, ale także dla dzieci. Nie ma lepszej metody, by nawiązać nić porozumienia z nastolatkiem: wystarczy pokazać mu, co zajmowało Cię, gdy byłeś w jego wieku.

W ten sposób łatwo ograniczysz czas, który Twoja pociecha spędza przed komputerem lub ze smartfonem w ręku. Może przecież grać w gry wideo na przenośnej konsoli, prawda? Może też rywalizować z Tobą i przekonać się, kto lepiej sobie poradzi z trasą dla Włocha Mario lub układaniem kolorowych kostek Tetris!

Konsole retro - polecane modele

Wśród konsoli retro możemy wyróżnić zarówno te inspirowane klasycznymi modelami, takimi jak Sega czy Pegasus, konsole inspirowane automatami do gier arkadowych, które zapewne również pamiętasz z dzieciństwa, jak i przenośne konsole, inspirowane Gameboyem. Każdą z nich z łatwością podłączysz do telewizora, by móc grać na większym ekranie.

Jeśli szukasz retro konsoli przenośnej, postaw na niewielkie rozmiary i dużą liczbę gier. Znajdziesz je na przykład w tym modelu: MINI KONSOLA PRZENOŚNA RETRO 198 GIER.

Jeśli zależy Ci, by Twoja konsola zajmowała jak najmniej miejsca, możesz też wybrać inspirowany klasycznym Gameboyem model ze składanym ekranem: KONSOLA PRZENOŚNA SKŁADANY EKRAN RETRO 168 GIER.

A może MINI KONSOLA RETRO PRZENOŚNA F400 z superwytrzymałym akumulatorem? W podróży docenisz te 6 godzin grania, na które wystarczy jedno ładowanie!

Przenośne konsole retro w sklepie Frahs

Chcesz się cofnąć do słodkiej beztroski z lat dzieciństwa i spędzić popołudnie z ulubionymi grami? Retro konsole dla siebie znajdziesz we Frahs. Mamy dla Ciebie szeroki wybór urządzeń, od telewizyjnych konsol aż po przenośne klasyczne modele. Sprawdź, co mamy w ofercie i znajdź konsolę retro dla siebie lub swojego dziecka.

Zobacz wszystkie konsole retro w sklepie internetowym Frahs.pl!

Czytany 183 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.