poniedziałek, 13 wrzesień 2021 20:45

Kurs kosmetyczny online - szansa na przekwalifikowanie się i zdobycie nowej pracy

kurs kosmetyczny online kurs kosmetyczny online

Rozwój zawodowy i chęć zdobycia nowych umiejętności sprawiają, że wiele pań decyduje się na zmianę pracy i rozpoczęcie kariery w branży beauty.

Jednocześnie większość kobiet, które podejmują taką decyzję, nie posiada odpowiedniego wykształcenia kierunkowego - szansą na jego zdobycie jest kurs kosmetyczny online.

  1. Co daje kurs kosmetyczny online?
  2. Czy warto zdecydować się na kosmetyczne online?

Kursy kosmetyczne online z certyfikatem kierowane są do osób, które chcą wygodnie i szybko zdobyć kompleksowe informacje, potrzebne do rozpoczęcia pracy w gabinecie kosmetycznym. Takie szkolenia kosmetyczne online najlepiej odbyć w firmie posiadającej stosowne uprawnienia i spełniającej warunki instytucji szkoleniowej, nakładane przez rozporządzenie Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 27 października 2004 roku w sprawie rejestru instytucji szkoleniowych.

Co daje kurs kosmetyczny online?

Praca w salonie kosmetycznym wymaga od kosmetyczek posiadania specjalistycznej wiedzy i umiejętności wykonywania podstawowych zabiegów. Makijaż oczu, manicure tytanowy czy hybrydowy, a także zabiegi pielęgnacyjne mogą być przeprowadzane jedynie przez osoby, które są do tego odpowiednio przygotowane. Takie przygotowanie zapewnia kurs kosmetyczny online. W jego ramach kursant otrzymuje dostęp do platformy e-learningowej, na której znajdują się potrzebne materiały, w szeroki sposób wyjaśniające metodologię wykonywania poszczególnych zabiegów. Materiały są dostępne w formie pdf, jak również w formie pełnej dokumentacji. To od kursanta zależy, z której wersji materiałów chce korzystać podczas kursu. Uczestnik przerabia poszczególne materiały wtedy, kiedy pozwala mu na to czas, a jego wiedza zdobyta podczas ich analizy sprowadzana jest podczas wewnętrznego egzaminu. Po pozytywnym zaliczeniu egzaminu, kursant otrzymuje certyfikat, który potwierdza zdobycie wiedzy w danym zakresie. Jeśli wynik egzaminu będzie negatywny, nastąpi bezpłatna poprawka.

Czy warto zdecydować się na kursy kosmetyczne online?

Profesjonalnie przygotowany kurs kosmetyczny w Kar-Group to kompleksowe szkolenie z zakresu kosmetologii, podczas którego kursanci zdobywają wiedzę, jak wykonywać najpopularniejsze zabiegi kosmetyczne. Są one przeznaczone zarówno dla osób początkujących, jak i tych, które chcą podnieść swoje kwalifikacje w tym zakresie. Certyfikat, który uczestnik zdobywa po zdanym egzaminie, kończąc kurs online, może być podstawą do ubiegania się o dotację na rozpoczęcie działalności w instytucjach rynku pracy i promocji zatrudnienia, np. w urzędzie pracy.