poniedziałek, 13 wrzesień 2021 20:41

TOP 5 aplikacji mobilnych do słuchania muzyki

dobry zasięg sieci komórkowej dobry zasięg sieci komórkowej pixabay

Słuchanie muzyki jest dla wielu osób ulubioną formą rozrywki. Najbardziej znane serwisy streamingowe to na przykład Spotify, Deezer czy SoundCloud. Nie brakuje jednak innych propozycji aplikacji mobilnych, gdzie znajdują się najnowsze albumy i utwory muzyczne. Którą z nich wybrać?

1.   SoundCloud – dla miłośników odkrywania

Aby wybrać mobilną aplikację muzyczną, warto na początku określić, jakie funkcje powinna spełniać. Jeżeli jesteś fanem muzyki niszowej, która nie zdobyła jeszcze dużej popularności, to znakomitym rozwiązaniem będzie platforma SoundCloud. To miejsce, w którym artyści z całego świata dzielą się swoimi autorskimi kompozycjami z niemal każdego gatunku muzycznego. Aplikacja posiada funkcje, takie jak wyszukiwanie, odsłuchiwanie muzyki i nagrań, a także tworzenie playlist i dzielenie się z osobami, które śledzą założony profil. Dużym atutem SoundCloud jest to, że pozwala umieszczać własne nagrania na platformie - wystarczy jedno kliknięcie.

2.   Spotify – znana aplikacja do słuchania muzyki

Spotify jest prawdopodobnie najpopularniejszą aplikacją do słuchania muzyki. Można ją pobrać na urządzenia z systemem iOS oraz Android. W bibliotece aplikacji znajduje się aż 60 milionów albumów muzycznych, a jej zawartość jest stale powiększana. Dostępna jest w 50 językach, również w darmowej wersji. Opłata jest wymagana jedynie w przypadku, gdy chcemy odtwarzać muzykę bez reklam. W aplikacji dostępne są takie opcje, jak odkrywanie muzyki, słuchanie jej według gatunków i czasu powstania, a także tworzenie playlist i uczestniczenie w życiu społeczności Spotify.

Jeżeli chcesz umilić sobie podróż, to w Spotify znajdziesz dużą bazę audycji poruszających tematy z różnych dziedzin oraz podcastów prowadzonych przez muzyków, dziennikarzy i znane osoby. Pozwala to poznać nowych artystów, a także słuchać przez wiele godzin nagrań dotyczących ulubionej tematyki.

3.   SongPop – muzyka w formie zabawy

Ciekawą propozycją jest aplikacja SongPop, która oferuje poznawanie muzyki w formie zabawy. Gra polega na odgadywaniu znanych utworów. W aplikacji dostępne są różne kategorie, na przykład muzyka z lat 60. – 90., oraz wszystkie gatunki muzyczne, takie jak folk, indie rock czy metal i rap. Dużym atutem jest również to, że do zabawy można zaprosić znajomych.

4.   Deezer i WiMP - popularne aplikacje muzyczne

Deezer i WiMP są dość podobne w działaniu do Spotify. W pierwszym przypadku warto zwrócić uwagę na takie funkcje, jak Discover Weekly. Użytkownicy aplikacji Deezer mogą co tydzień odsłuchać 2 godziny zupełnie nowej muzyki, która jest dostosowana do ich gustu. W przypadku aplikacji WiMP można korzystać za darmo z szerokiej bazy utworów – polskich i zagranicznych. Dzięki niemu można słuchać ulubionej muzyki w dowolnym miejscu.

Co jest potrzebne do odtwarzania ulubionej muzyki na smartfonie?

Aby skorzystać z opcji, jakie oferują wymienione aplikacje, wystarczy dobry zasięg sieci komórkowej i telefony na abonament lub na kartę. W tym przypadku kluczową kwestią jest nie tylko wybrany telefon, ale również dostawca usług, który zapewni dobry zasięg sieci komórkowej. Należą do nich, na przykład Orange i INEA.

Orange oferuje telefony na abonament oraz ofertę nielimitowanych rozmów i SMS-ów, a także pakiet danych 65 GB.

W przypadku INEA są to telefony na abonament, takie jak Xiaomi Redmi Note 9 i 8. Najciekawszym pakietem wydaje się abonament za 64,90 złotych, który obejmuje aż 100 GB Internetu. Dużym atutem jest również to, że INEA korzysta z satelitów Play, dzięki czemu zasięg sieci komórkowej jest bardzo dobry w niemal każdym miejscu w Polsce.