środa, lipiec 24, 2024
środa, 27 lipiec 2022 19:15

Kontenery na gruz: co warto wiedzieć?

wywóz gruzu katowice żory wywóz gruzu katowice żory pixabay

Budowa domu, rozbiórka, remont… Wszędzie tam, gdzie pojawiają się duże ilości odpadów budowlanych, podstawienie kontenera na gruz to najlepsze rozwiązanie.

to firmy i osoby prywatne, które muszą sprawnie uporać się z zalegającymi odpadami. Profesjonalny wywóz gruzu to korzystna alternatywa dla pozbywania się go na własną rękę – jest to utrudnione, ponieważ nie można wrzucać gruzu do kontenerów komunalnych. Na czym polega wynajem kontenerów na gruz? Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na wywóz gruzu i odpadów budowlanych.

 

Wywóz gruzu Śląsk – na czym to polega?

Wyrzucanie gruzu na własną rękę jest kłopotliwe i czasochłonne. Musisz zadbać o składowanie odpadów i ich późniejsze zutylizowanie. Sam organizujesz transport i miejsce, do którego trafią. Jednak istnieje łatwiejszy sposób na pozbycie się odpadów budowlanych – wynajem kontenerów na gruz. Specjalne zbiorniki przystosowane są do specyfiki konkretnego rodzaju odpadów, firma dba o wszystkie formalności, a Ty nie musisz martwić się zalegającym gruzem albo karą za wyrzucanie odpadów do kontenerów komunalnych.

Krótki telefon, podstawienie kontenera na gruz i wywiezienie odpadów po określonym czasie. Wywóz gruzu możesz zlecić też mailowo albo osobiście w placówce firmy, a standardowe siedem dni dzierżawy zbiornika przedłużysz bez dodatkowych opłat nawet do czternastu dni. Wywóz gruzu przez profesjonalną firmę to wygoda i komfort prac budowlanych. To również prosty sposób na oszczędność czasu i pieniędzy oraz mimowolna troska o środowisko naturalne, dla którego odpady budowlane są bardzo szkodliwe.

Kontenery na gruz z https://www.wywozgruzukatowice.pl/zory/ sprawiają, że problem odpadów budowlanych praktycznie nie istnieje. Kontenerowy wywóz gruzu to zbiornik podstawiony w dowolne miejsce (plac budowy, trawnik przed blokiem, ogród), który można zapełnić do wysokości burt. Możesz wynająć pojemnik na gruz albo na odpady mieszane o wybranej pojemności – dzięki temu pozbędziesz się wszystkich odpadów płacąc dokładnie za to, czego potrzebujesz.

Wywóz gruzu a wywóz śmieci

Wynajem kontenerów na gruz to idealne rozwiązanie, jeśli przeprowadzasz remont, dokonujesz rozbiórki budynku lub wręcz przeciwnie – budujesz dom. Nie ważne, czy jesteś osobą prywatną, czy reprezentujesz firmę budowlaną albo inne przedsiębiorstwo. Wywóz gruzu Śląsk dostępny jest dla każdego, kto musi zutylizować odpady budowlane.

Kontener na gruz może pomieścić naprawdę wiele: do wyboru masz zbiorniki o pojemności 7 m3 albo 15 m3. Oznacza to, że wielkość pojemnika dopasujesz do własnych potrzeb i funduszy, którymi dysponujesz. W kontenerze możesz składować między innymi potłuczone posadzki i kafelki, odpady z kamienia, elementy konstrukcyjne oraz dachówki i cegły, czyli różnego rodzaju odpady z betonu i ceramiki.

Gdy jednak planujesz wywóz śmieci, nie możesz wrzucać ich do kontenera na gruz. Odpady mieszane, na przykład tworzywa sztuczne i śmieci, składuje się w przeznaczonych do tego zbiornikach (od 7 m3 do 36 m3), w których z kolei nie powinny znaleźć się żadne odpady niebezpieczne (azbest, eternit), elektro narzędzia czy odpady komunalne.