sobota, czerwiec 15, 2024
czwartek, 07 grudzień 2023 17:36

Kindle - czym jest i w jaki sposób o nie zadbać?

Jak chronić Kindle przed uszkodzeniami zewnętrznymi? Jak chronić Kindle przed uszkodzeniami zewnętrznymi? freepik.com

Czytanie książek jest bardzo powszechnym zajęciem, które większość z nas wykonuje w wolnych chwilach. Niektóre osoby powszechnie nazywane molami książkowymi, nie wyobrażają sobie nawet wyjścia z domu bez przynajmniej jednej ulubionej pozycji literackiej w plecaku. Choć tradycyjne, papierowe książki mają swój niepowtarzalny urok, to w kryzysowych sytuacjach czytelnicy korzystają z ich elektronicznych odpowiedników.

Jednym z nich jest Kindle. To popularny na całym świecie czytnik e-booków, zdolny gromadzić wszystkie nasze ulubione lektury w jednym miejscu.

Co to jest Kindle?

Kindle to znany już większości czytelników czytnik e-book, za pomocą którego możemy ściągać, przechowywać i oczywiście czytać książki w sposób bardzo wygodny. Wiele osób mogłoby powiedzieć, że urządzenia pokroju laptopa czy smartfona również dają nam tę, jak i wiele innych możliwości. Czy zatem jest sens kupowania specjalnego narzędzia przeznaczonego wyłącznie do czytania? Odpowiadamy, że tak. Urządzenie Kindle jest wyposażone w ekran wykorzystujący technologię e-papieru lub jak kto woli E-ink. Dzięki temu, oczy czytelnika nie męczą się po zaledwie kilkudziesięciu minutach, jak ma to miejsce przy korzystaniu z wyżej wymienionych urządzeń elektronicznych.

Czytniki są wyposażone w moduł pozwalający łączyć je z internetem. Nie ma więc potrzeby podłączania ich do zwykłych komputerów w celu przesyłania plików. W dodatku, funkcja odczytu plików w różnych formatach daje im całkowitą wszechstronność i uniwersalność.

Jak chronić Kindle przed uszkodzeniami zewnętrznymi?

Czytnik Kindle, podobnie jak wszystkie urządzenia wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Nie chodzi tutaj o pielęgnację baterii, która dzięki niskiemu poborowi energii jest w stanie wytrzymać naprawdę wiele godzin. Znacznie ważniejsza jest ochrona zewnętrzna sprzętu. Nieważne czy mówimy o telefonie czy czytniku e-booków, każdy taki sprzęt wymaga odpowiedniego pokrowca. Dobrej jakości etui kindle powinno być dwuczęściowe i posiadać specjalne zamknięcie. Tworzywem najlepiej chroniącym przed upadkiem będzie silikon, natomiast dla wygody czytania, wnętrze powinno być wypełnione przyjemnym w dotyku materiałem.

Niektóre etui do Kindle posiadają funkcję Wake Up/Sleep, dzięki której czytnik zdolny jest samoczynnie się wybudzać i usypiać, przy kolejno otwieraniu i zamykaniu klapki. Niektórzy uważają, że przy zastosowaniu etui, czytnik całkowicie traci swój urok. Producenci wychodząc naprzeciw takim twierdzeniom, stworzyli pokrowce o bardzo unikatowym i estetycznym designie. Dzięki temu urządzenie może być nie tylko dobrze chronione i wodoodporne, ale również bardzo atrakcyjne dla oka.

 

Kupując Kindle, warto od razu zaopatrzyć się w specjalne etui. Dzięki temu, już od samego początku będziemy mieli pewność co do jego bezpieczeństwa w czasie użytkowania oraz w transporcie. Powinniśmy natomiast pamiętać o doborze pokrowca odpowiednio dopasowanego do modelu urządzenia, którym dysponujemy