sobota, czerwiec 15, 2024
czwartek, 07 grudzień 2023 17:16

Jak przygotować się do pierwszej rozgrywki ASG?

Jak przygotować się do pierwszej rozgrywki ASG? Jak przygotować się do pierwszej rozgrywki ASG? freepik.com

Postać żołnierza stanowi obecnie symbol odwagi, męstwa i honoru. Nawet najmłodsze dzieci zdają sobie sprawę, że osoba w mundurze, poprzez swoje oddanie narodowi, gotowa jest za wszelką cenę bronić każdego skrawka jego terytorium.

Pomimo obszernych zainteresowań militariami, większości z nas wciąż daleko jest do prawdziwych żołnierzy. Niemniej istnieją miejsca, gdzie możliwe jest odtworzenie pewnych imitacji działań wojennych i sprawdzenie swoich sił na polu walki - mowa oczywiście o ASG. Jak przygotować się do takich rozgrywek i na czym w ogóle one polegają? Na te pytania odpowiemy w poniższym wpisie.

Jak wygląda rozgrywka ASG?

Zdanie we wstępie, dotyczące odtworzenia pewnych imitacji działań wojennych, może dla osoby niemającej wcześniej styczności z takimi rozgrywkami brzmieć co najmniej niebezpiecznie. Uspokajamy, rozgrywki Airsoftu zawsze przeprowadzane są w kontrolowanych warunkach tak, aby nikomu nic się nie stało.

Całe przedsięwzięcie odbywa się najczęściej na wydzielonym obszarze, który przed dopuszczeniem do rozgrywek zostaje dokładnie sprawdzony pod kątem występowania potencjalnych niebezpieczeństw. Zasady są proste – dwie stające naprzeciw siebie drużyny dążą do zdobycia bazy rywala, jednocześnie wzajemnie się eliminując. Każdy uczestnik dysponuje swoją własną repliką broni, której amunicją są rzecz jasna plastikowe kulki.  

Zakup czy wypożyczenie sprzętu – co lepsze?

Przygotowując się do pierwszej rozgrywki ASG, nie trzeba od razu kupować własnego sprzętu. Istnieje masa wypożyczalni, które pomogą nam dobrać wyposażenie adekwatne do stopnia zaawansowania. Dodatkowo, za każdym razem możemy wybierać spośród różnych typów broni, bez konieczności przyzwyczajania się do jednego, konkretnego modelu. Kiedy po kilku rozgrywkach zdecydujemy się odwiedzić sklep z replikami asg, by nabyć w nim swoją pierwszą replikę, dużo łatwiej będzie nam się zdecydować.

Wydanie wszystkich pieniędzy na samą broń nie jest krokiem zbytnio rozsądnym. Oprócz tej części wyposażenia, niezbędnymi do wzięcia udziału w rozgrywkach są: okulary ochronne, kask, odpowiedni ubiór oraz wygodne buty.

Ważne reguły na początek

Bez względu na to, czy jesteśmy już doświadczonymi graczami, czy też dopiero zaczynamy swoją przygodę z Airsoftem, zawsze ważne jest przestrzeganie obowiązujących zasad. Tylko dzięki stosowaniu się do regulaminu, rozgrywka będzie przebiegać w pełni bezpiecznie i fair-play.

Pierwszą i najważniejszą rzeczą jest obowiązkowe noszenie okularów ochronnych na obszarze, w którym odbywają się walki. Pod żadnym pozorem nie wolno nam zdejmować tej części wyposażenia – nawet, gdy zarządzona jest przerwa. Następna kwestia to amunicja. W rozgrywkach ASG dozwolone jest wyłącznie używanie kul wykonanych z plastiku.

Zabrania się również spożywania alkoholu bądź innego rodzaju substancji odurzających zarówno przed, jak i w trakcie trwania rozgrywki. Złamanie którejkolwiek z powyższych zasad grozi natychmiastową dyskwalifikacją oraz w zależności od przypadku, nawet zawieszeniem.