środa, 24 listopad 2021 11:01

Jakie dodatki warto mieć w łazience?

Chodniki łazienkowe Chodniki łazienkowe pixabay

Łazienka to pomieszczenie, które ma prezentować się atrakcyjnie, ale jednocześnie zapewniać funkcjonalność i bezpieczeństwo w trakcie regularnego używania. Z tego względu dodatki powinny nadawać charakteru, ale nie mogą wpływać na komfort załatwiania potrzeb fizjologicznych czy pielęgnacji ciała. Chodniki łazienkowe to podstawa.

Czego nie może zabraknąć w Twojej łazience?

Właściwie dobrane oświetlenie to coś więcej niż źródło światła. Lampy mają za zadanie stworzyć atmosferę oraz ułatwić wykonywanie czynności pielęgnacyjnych. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego kształtu, rozmiaru i koloru kloszy, ale liczy się także natężenie i barwa żarówki. Na szczególną uwagę zasługują listwy ledowe czy świetleniówki, które podkreślają charakter wnętrza i pozwalają zrelaksować się w trakcie długiej kąpieli. W najnowszych trendach zauważa się komponowanie światła w elementy architektury. Efekt jest fantastyczny i nie wymaga dużych nakładów pracy.

Chodniki łazienkowe to dodatek, który jest potrzebny ze względu na niebezpieczeństwo związane z poślizgnięciem się na mokrej powierzchni. Dodatkowo zapewnia przyjemne ciepło tuż po wyjściu z wanny czy prysznica i ożywia wnętrze. Nietrudno zauważyć, że chodniki łazienkowe dopasowane kolorystycznie i stylowo do armatury oraz innych dodatków sprawiają, że całe pomieszczenie kąpielowe prezentuje się bardzo atrakcyjnie.

Lustra to kolejny dodatek, którego nie może zabraknąć w łazience. Odpowiadają na nadanie charakteru i jednocześnie stanowią niezbędne wyposażenie, które pozwala dbać o wygląd, ale także optycznie powiększa przestrzeń. Na szczególną uwagę zasługują ciekawe oprawy, ale można sięgnąć także po nietypowy kształt czy wielkość. W niewielkich pomieszczeniach najlepiej wybierać duże oraz geometryczne lustra.

Baterie umywalkowe oraz wannowe to dodatek, który jest funkcjonalny i powinien być dopasowany do stylu dominującego w danym wnętrzu. Bateria musi być dopasowana do wanny oraz umywalki, dzięki czemu zyskujemy spójny wygląd i dobry efekt. Bateria pozwala również całkowicie odmienić wnętrze, kiedy wybór padnie na bardziej intensywny kolor albo ciekawe zdobienia.

Systemy przechowywania, do których zaliczamy skrzynki, koszyczki i inne to również niezbędne akcesoria. Chodniki łazienkowe, lustra i ręczniki – w trakcie projektowania łazienki liczy się każdy element.