środa, 24 listopad 2021 11:14

Jak zorganizować imprezę urodzinową?

catering urodzinowy catering urodzinowy pixabay

Świętowanie urodzin to szczególne wydarzenie w życiu każdego człowieka, niezależnie od tego czy jest to osoba dorosła czy dziecko. Aby impreza urodzinowa przebiegła zgodnie z planem warto ją wcześniej zaplanować. Catering urodzinowy, a może domowe przekąski? Impreza tematyczna czy zwykła? Sprawdź co musisz wiedzieć przed zorganizowaniem imprezy urodzinowej. 

Zaplanuj budżet imprezy

Planetu to jeden z najważniejszych elementów przygotowań do impreza. Zależy od niego wiele rzeczy. Na początku należy określić dokładną kwotę, jaką chcemy przeznaczyć na imprezę. Pominięcie tego punktu może sprawić, że wpadniemy w szał zakupów urodzinowych i znacząco przekroczymy planowane wydatki. Warto wyznaczyć konkretne obszary jak jedzenie, zaproszenia czy dekoracje i zaplanowaną kwotę podzielić między nimi. Mniejszy budżet, oznacza bardziej kameralną imprezę, ze zdecydowanie mniejszą ilością gości. W takim wypadku sprawdzi się niewielka posiadówka lub domówka. Przy nieco większym budżecie bez obaw urodziny zorganizować można zabierając bliskich w ulubione miejsca lub zamówić catering urodzinowy.

Sporządź listę gości i zaproszenia

Wbrew pozorom sporządzenie listy gości nie jest łatwym zadaniem. Warto dać sobie kilka dni na przygotowanie takiej listy, aby mieć pewność, że o nikim nie zapomnieliśmy. Orientacyjna lista gości pozwoli także określić jak dużo jedzenia i napojów potrzebujemy. Wysyłanie zaproszeń najlepiej rozpocząć 3-4 tygodnie przed planowanym wydarzeniem. Pozwoli to uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, w których zapraszany ma już plany na dany dzień. Poza klasycznymi informacjami o dacie i miejscu, dobrze jest umieścić dopisek na temat stroju – jeśli impreza będzie tematyczna każdy gość chciałby o tym wiedzieć wcześniej.

Wybierz odpowiedni catering urodzinowy

Catering urodzinowy to świetne rozwiązanie, które urozmaici każdą imprezę urodzinową. Skorzystanie z usług firmy cateringowej pozwoli zaoszczędzić wiele czasu oraz nerwów. Catering urodzinowy można bez problemu spersonalizować, dzięki czemu uwzględnimy preferencje gości w zakresie alergii pokarmowych czy specjalnych diet. Oznacza to, że każdy gość z pewnością znajdzie coś dla siebie, a my spokojnie będziemy mogli bawić się na swojej imprezie, bez obaw, że ktoś jest niezadowolony. Dodatkowo korzystanie z usług zewnętrznej firmy pozbawia nas kłopotów związanych z po imprezowym sprzątaniem.