środa, lipiec 24, 2024
wtorek, 23 sierpień 2022 16:20

Jak zorganizować wesele w dobrym stylu?

wesele Szczecin wesele Szczecin pexels

Ślub to ważny moment w życiu kochających się ludzi. Po uroczystej ceremonii odbywa się tradycyjnie przyjęcie weselne, podczas którego celebruje się fakt złożenia przysięgi małżeńskiej. Tego typu impreza wymaga często wielomiesięcznych przygotowań. Jak zorganizować wesele w dobrym stylu?

Konkretny styl przyjęcia

Nowożeńcom zawsze zależy na tym, aby ich wesele wypadło jak najlepiej i na długo pozostało w pamięci uczestników. Ważnym aspektem, od którego należy zacząć przygotowania, jest określenie wizji wymarzonego przyjęcia. Warto śledzić aktualne trendy i szukać inspiracji na blogach i portalach o tematyce ślubnej. Nie ma znaczenia, czy ostatecznie postawimy na imprezę klasyczną, rustykalną czy w wersji glamour. W każdym klimacie można urządzić wesele z klasą i smakiem, a warunkiem tego nie są drogie dodatki, ale przemyślenie wszystkiego i zadbanie o najdrobniejszy element. Przyjęcie na wysokim poziomie to takie, na którym wszystko stanowi spójną całość.

Odpowiednie miejsce

Ważną sprawą jest znalezienie miejsca, które spełnia wszelkie wymogi niezbędne do stworzenia odpowiedniego klimatu imprezy. Dla par planujących zorganizować wesele Szczecin to jedna z propozycji lokalizacji, która pod wieloma względami może okazać się świetnym wyborem – działa tu wiele hoteli, restauracji, pałacyków dysponujących przepięknymi wnętrzami, idealnymi do urządzenia przyjęcia na wysokim poziomie. Szukając dobrego miejsca weselnego, trzeba wziąć pod uwagę wygląd i otoczenie budynku, wielkość sali, jej układ, funkcjonalność, wystrój czy rodzaj oświetlenia. Niezbędne jest też pytanie o menu – smakowite i elegancko podane potrawy i przekąski to jeden z elementów wesela na wysokim poziomie.

Spójna oprawa

Kluczem do sukcesu przy organizacji wesela w dobrym stylu jest odpowiednia oprawa. Wszelkie elementy – tabliczki, winietki, dekoracje, serwetki, obrusy, zastawa – powinny dobrze współgrać wizualnie. Ogromną rolę odgrywają również kompozycje roślinne, świece i lampiony, potrafiące nadać bajkowej aury i niepowtarzalnego, zapierającego dech w piersiach klimatu. Każdy drobiazg musi komponować się z resztą aranżacji – dzięki temu wesele nie tylko zrobi dobre wrażenie na przybyłych, ale też świetnie wypadnie na zdjęciach i nagraniach wideo. Mówiąc o oprawie, nie zapominajmy o muzyce, która na tego typu imprezach jest szczególnie istotna. Jeśli marzy nam się przyjęcie z klasą, warto przemyśleć repertuar i nie ulegać powszechnym wyborom w postaci np. kiepskich przyśpiewek biesiadnych czy utworów disco-polo. Pamiętajmy również o gościach, przygotowując dla nich wcześniej symboliczne upominki jako podziękowanie za przybycie na wesele.  

Pomoc wedding plannera

Jeśli chcemy, aby nasze wesele było świetnie przygotowane, a obawiamy się, że coś przeoczymy, rozwiązaniem jest zatrudnienie ślubnego konsultanta. Osoba, która zawodowo zajmuje się organizacją takich uroczystości, pomoże urządzić przyjęcie w najlepszym stylu zgodnie z naszymi marzeniami. Specjalista doskonale orientuje się w branży, więc podpowie, gdzie znaleźć odpowiedni lokal, zespół muzyczny czy dekoratora dbającego o aranżację wnętrza, w którym odbywać się będzie wesele. Szczecin, o którym wspominaliśmy, to świetna lokalizacja obfitująca nie tylko w sale, ale też w piękne plenery do ślubnych sesji. W tej kwestii również można liczyć na pomoc wedding plannera, który poleci odpowiedniego fotografa.