środa, lipiec 24, 2024
poniedziałek, 25 lipiec 2022 19:22

Jak zorganizować przestrzeń dla dzieci w ogrodzie?

zabawki ogrodowe zabawki ogrodowe Małpiszon

Kiedy nadchodzą cieplejsze dni, wiele osób chętnie spędza czas w przydomowych ogrodach lub na działkach.

Jest do świetne miejsce, aby również dzieci mogły przebywać na świeżym powietrzu. Dlatego też warto zastanowić się, nad wydzieleniem dla nich strefy, w której będą mogły bezpiecznie i w ciekawy sposób spędzać czas, tak żeby nie było obawy o to, że sobie coś zrobią lub zniszczą nasadzenia.

 

Czym się kierować wybierając akcesoria do zabawy do ogrodu dla dzieci?

Przy wyborze zabawek czy akcesoriów do ogrodu dla dzieci należy kierować się przede wszystkim ich bezpieczeństwem. Wszelkie przedmioty zakupione dla dzieci powinny być wytrzymałe i stabilne. Warto też zwrócić uwagę na to, z jakich materiałów są one wykonane, a także na wykończenie całości. Nie powinny mieć ostrych czy niedokończonych elementów, o które dziecko mogłoby się zranić. Kolejną kwestią jest to, w jakim wieku jest dziecko, a także jakie są jego zainteresowania i umiejętności motoryczne. Dobrze dopasowana zabawka ogrodowa będzie służyć mu przez dłuższy czas. Zbyt trudna – przeznaczona dla starszych lub bardziej sprawnych dzieci, będzie stać i nie wzbudzi większego entuzjazmu w maluchu.

Zabawki ogrodowe dla dzieci – jak je zachęcić do aktywności na zewnątrz?

To, co dokładnie znajdzie się w ogrodowej strefie aktywności dziecka, będzie zależeć także w dużej mierze od tego, jak dużo miejsca można przeznaczyć na nią. Gdy jest go niewiele, ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się pojedyncze zabawki ogrodowe, które można dobrać według upodobań dziecka. Mogą to być np. kółka gimnastyczne, drabinki sznurkowe, worek bokserski, linka do podciągania czy kosz do gry w koszykówkę. Kiedy jest więcej miejsca, można do tego dobrać również tyrolkę, która sprawi przyjemność dzieciom w różnym wieku.

Gotowe place zabaw do ogrodu – na jakie modele warto zwrócić uwagę?

Kiedy miejsca w ogrodzie jest znacznie więcej można z powodzeniem zdecydować się na większe konstrukcje, takie jak np. gotowe place zabaw do ogrodu. Składają się one z różnorodnych elementów, więc bez większego problemu można znaleźć takie, które będą najlepiej odpowiadać młodym użytkownikom. Najczęściej w takim placu zabaw znajdują się takie elementy jak huśtawka, siatka wspinaczkowa lub ścianka wspinaczkowa, drabinki i zjeżdżalnie w różnych konfiguracjach. Można też zdecydować się na inne, większe konstrukcje, oprócz wspomnianej wyżej tyrolki mogą to być tzw. pajęczyny do wspinania, kopuły do wspinania czy domki wspinaczkowe.